Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z tymczasowym podłączeniem oprawki z kostką na dwa przewody z przewodem czterożyłowym. We wszystkich pozostałych pomieszczeniach przy kablach trójżyłowych podłączałem różowy i niebieski. W ostatnim pomieszczeniu z sufitu wystają 4 przewody: czarny, niebieski, różowy i żółty. Podłączenie czarnego i niebieskiego zasila żarówkę non-stop - bez względu na pozycję łącznika. Próbowałem inne kombinacje i nie jestem w stanie zasilić żarówki oraz sprawić że łącznik działa.
W pomieszczeniu obok do którego jest przejście jest jeszcze jeden łącznik. Podejrzewam, że można sterować oświetleniem "schodowo". Czy jest możliwe takie tymczasowe podłączenie bez lampy, która posiada kostkę na 4 przewody? Czy na podstawie tych danych można przyjąć, że instalacja jest zrobiona prawidłowo/nieprawidłowo?
#elektryka
  • 7
@Bresiu: jak chcesz tymczasowo, to może użyj przełącznika bezprzewodowego (RF433) i takiego samego "pstryczka" na ścianie. Rozłączy fazę niezależnie od komplikacji instalacji.

Aczkolwiek coś jest ewidentnie źle.
Docelowo warto by to ogarnąć z pomocą elektryka.
@rybeczka: Dodam, że to nie Polska.
Nie mam fazówki aktualnie, spróbuję kupić.
Dziękuję za schemat. Na pewno się przyda.
@Smarek37 Tego się obawiam. Łączniki tutaj są nietypowe i bardzo zabudowane w środku.
@hiperchimera Nie mam dodatkowego sprzętu. Postaram się znaleźć rozwiązanie w przepięciu kabli w gniazdkach.
Jeżeli to faktycznie problem w instalacji to poproszę o pomoc elektryka.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Bresiu - @rybeczka: Dodam, że to nie Polska.
Nie mam fazówki aktualnie, spróbuję kupi...

źródło: 1000012722

Pobierz