Wpis z mikrobloga

#pge #fotowoltaika
Ostatecznie udało się znaleźć całkiem fajnego wykonawce i stanęło na 10 KWH + magazyn Pylontech 10KWH.

Teraz pytanie czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć na jakiej podstawie PGE odpisało mi na wniosek że nas nie przyłączą?

Przyłącze: 14 KW
Falownik: Goodwe 10KW
Instalacja PV: 9.85 Kwp
Magazyn: Pylontech H2 10.65 KWH (5.35KW)

We wniosku wybrane wszystkie pola poprawnie, wypełnione wszystko. Nie miałem miejsa gdzie wgrać skanów dokumentów z magazynu energii.
Teraz wzywają do uzupełnienia informacji ale oczywiście bez informacji jak to uzupełnić, gdzie dosłać te dane... Na stronie PGE brak informacji a jak przystało na państwówkę to już dawno wszystko zamknięte..

Odpowiedź z PGE:

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z procedurą PGE Dystrybucja S.A. zgłoszenie przyłączenia do sieci elektroenergetycznej mikroinstalacji nie może zostać rozpatrzone, ponieważ moc zainstalowana elektryczna mikroinstalacji wraz z magazynem energii przekracza moc przyłączeniową obiektu. Biorąc pod uwagę powyższe należy zwiększyć moc przyłączeniową instalacji odbiorczej. Ponadto prosimy o dołączenie parametrów technicznych/kart katalogowych wszystkich urządzeń wytwórczych i przekształtnikowych.


Do tej pory tylko słyszałem opowieści że to działa jak gówno ale pierwsze zderzenie z tym prlem i xD
rossecki - #pge #fotowoltaika
Ostatecznie udało się znaleźć całkiem fajnego wykonawce...

źródło: artworks-000537989274-4vb3tr-t500x500

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@rossecki: takie coś znalazłem

Do niedawna rozwój przydomowych magazynów energii był w pewnym stopniu blokowany przez istniejące do 2022 roku przepisy. Mówiły one o tym, że moc magazynu energii sumuje się z mocą instalacji fotowoltaicznej. W takiej sytuacji moc przyłączanego magazynu energii była mocno ograniczona ze względu na dostępną moc przyłączeniową. W ubiegłym roku te zapisy uległy zmianie - moce magazynu i mikroinstalacji nie sumują się, ale tylko w sytuacji, gdy
  • Odpowiedz
@rossecki: Z tymi skanami to też zawsze mam problem bo nie można dodać kilku plików na raz. Robię zatem trik że łączę wszystkie karty katalogowe w jeden plik przy użyciu https://www.ilovepdf.com/.
Co do przekroczenia mocy to tak jak kolega wyżej podlinkował - zależy jak magazyn działa. W schemacie od PGE masz możliwość wpisania danych magazynu wpiętego albo do strony AC albo do strony DC (niżej). Gdzie go wpisałeś? Powinien być wpięty
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg przecież on ma większy magazyn niż falownik. O całe 0.8 no ale jednak.
Widać instalator chyba coś nie podumal albo źle coś w papierach jest.
  • Odpowiedz
przecież on ma większy magazyn niż falownik. O całe 0.8 no ale jednak.


@3RRR: jest że 3 razy przeczytaj, moc falownika 10kW, moc magazyny 5kW, a pojemność magazyny nie ma nic do rzeczy mógłby mieć i 100kWh
  • Odpowiedz
  • 0
@slavkowsky: DC. Z pge jak z kobietą:

- brakuje Ci dokumentów
- jakich
- domyśl się
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakieś doświadczenie czy jak wszystko sobie podrukuje i pojadę do PGE dystrybucja to mi tam to ogarną?
  • Odpowiedz
  • 0
@3RRR: kWh to pojemność moc to 5KW więc jest poniżej wielkości instalacji. Tutaj można by dołożyć jeszcze jeden moduł do 14kwh i bedzie ok
  • Odpowiedz
@rossecki: czy ogarną to zależy czy trafisz na osobę kompetentną która również weryfikuje takie wnioski.
A w tym emailu nie masz podanego emaila do konkretnego wydziału? Może tam odpowiedzą?
  • Odpowiedz
  • 0
@slavkowsky: niestety jedyne co jest w mailu to:

PGE Dystrybucja S.A.
Oddział Warszawa
Rejon Energetyczny Pruszków
ul. Waryńskiego 4/6, 05-800 Pruszków
tel. +48 22 341 14 11, fax: +48 22 673 49 11
e-mail: re01.ow@pgedystrybucja.pl

A że nie wiem których dokumentów brakuje to wezmę i podjadę xd
  • Odpowiedz