Wpis z mikrobloga

Jakby ktokolwiek miał wątpliwości, czy pobór - przeszkolenie, szkolenie, ZETA, wezwanie - wróci po wyborach w 2024 roku to chyba raczej nie myśli rozsądnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lawyerJamesMcGill: tylko teraz pytanie, czy polecą na grubo od razu, czy poczekają do wyborów prezydenckich? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Myślę, że od razu po Nowym Roku zaczną zmieniać retoryke, jakoby ze zrozumiałych powodów, dla dobra naszego narodu i-inne-blablabla muszą podjąć pewne "oczywiste" i zdecydowane działania i wdrożą nie POBÓR a ćwiczenia wojskowe (po cichu zakończone złożeniem przysięgi) dla wszystkich chłopaków zaraz po szkole średniej. Grupa, która dla reszty społeczeństwa nie ma praktycznie żadnego znaczenia i zazwyczaj wyrobionego zdania w wielu tematach, a tym bardziej nie interesujących się polityką dłużej niż maksymalnie
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill:

Śmieszy mnie to że ktoś wierzy że od tak z dnia na dzień rozpoczeła by się potencjalna zetka.
Przeszkolenie już jest w szkołach średnich dla chętnych ( OPW )

Takie tematy jak twój są nie na miejscu. Nikt nie wie co będzie za 1 / 2 / 5 czy 10 lat - prorokiem nie jesteś.
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill: Dla mnie sam fakt, że politycy biorą pobór pod uwage jest nieakceptowalny.

Polska nigdy nie powinna mieć doktryny wojenne opartej na biednej #!$%@? piechocie z poboru. Przez całą historie Polskie jeśli Polska wygrywała to głównie dzięki maksymalnie przygotowanej i uzbrojonej wojennej elicie. Krzyżaków pokonali Polscy rycerze, a nie chłopi z łapanki. Turków pokonała husaria a nie chłopy z łapanki. I teraz Polska powinna dążyć do utworzenia maksymalnie wyszkolonych i uzbrojonych
  • Odpowiedz
@anusiaks: Co jak co ale akurat to jest do przewidzenia, ale i bez tego można zauważyć że to co się będzie dziać po wyborach w kontekście najbliższych dwóch-trzech lat nie napawa optymizmem.
@LegendarnyOdkurzacz: Co w takim razie powiesz o państwach w których masz pobór?
Podejrzewam że gówno polityków będzie to obchodzić co jest akceptowalne, a co nie, i dzięki temu będzie można łatwo urobić ludzi, którzy i tak nawet teraz
  • Odpowiedz