Wpis z mikrobloga

Obejrzałam Zieloną Granicę.
Mam bekę z ludzi, co twierdzą, że to antypolski film.
Faktycznie straż graniczna robi złe rzeczy uchodźcom, ale robi też dobre. Pokazane jest dobrze to, że strażnicy polscy są zirytowani tym, że Białorusini ciągle tych uchodźców przerzucają, źle działa to na ich psychikę, irytuje ich praca i przełożeni.
Polacy zostali przedstawieni raczej jako pełni empatii i współczucia, którzy chcą pomóc.
Pokazany został problem, że Łukaszenka strzela w Polskę ludzkimi pociskami, wykorzystuje ludzi w kryzysie do polityki.
Film antypolski? Tak, jak się wytnie 10minut scen, gdzie Polacy są tymi złymi. A gdzie w internecie sceny z dobrymi Polakami? Takich jest więcej.
Ogólnie to polecam.
#bekazprawakow #film #filmnawieczor
  • 17
@camelpasza nie do końca. Niby fikcyjni są bohaterowie, ale obstawiam, że tak to wygląda: strażnicy przerzucają ludzi z jednej strony na drugą, bo rozkazy z góry, aktywiści chcą pomóc uchodźcom i ci ludzie są niechcianym problemem dla Polski i Unii, a Łukaszenka ich wykorzystał wpuszczając ich na Białoruś.
@Abismo: ja po prostu traktuje ten film jako gniot, bo to polskie kino. Ostatnio netflix cowi dałem się namówić na jakieś cudo polskiej kinematografii i żałuję.
A przecież jeszcze niedawno były zajebiste filmy jak demony wojny wg goi czy podobne
Pokazany został problem, że Łukaszenka strzela w Polskę ludzkimi pociskami, wykorzystuje ludzi w kryzysie do polityki.


@Abismo: Czy w filmie byli pokazani faktyczni ludzie którzy byli wykorzystywani jako te "ludzkie pociski" jak to nazwałaś, czy raczej pokazali przerażone dziecko z kobietą?

ja po prostu traktuje ten film jako gniot, bo to polskie kino.


A ja traktuję ten film jako gniot, bo autorka zwyczajnie pluje na nasz kraj - to nie jest
Tylko wypowiada się koniunkturalnie na bieżący temat polityczny, tylko po to żeby dowalić w stronę polityczną której nienawidzi, a wszystkich którzy się z nią nie zgadzają uważa za niedoedukowanych kmiotów.


@Dietetyq: kurde, a ja myślałam, że ona chciała nakręcić jakiś proludzki film, ech dzięki za uświadomienie
@Dietetyq były przerażone dzieci (3) z rodzicami i dziadkiem, była samotna kobieta w średnim wieku, była grupa czarnych młodych mężczyzn (4), była kobieta z partnerem w ciąży (ona w ciąży, nie partner ( ͡º ͜ʖ͡º)), raczej większość to mężczyźni w tle byli, ale na tych bohaterach się głównie skupiono. Ja tam myślę, że autorka nie dowala, a raczej pokazuje, że Polska to ofiara, choć ci ludzie są