Wpis z mikrobloga

Pytanko mam. Biorę pod uwagę domek, który ma dla mnie duży minus, mianowicie ogrzewanie węglem/drewnem... Pytanie czy to serio taka #!$%@?? Jak zmieniać metodę ogrzewania to na jaką i jaki byłby mniej więcej koszt? Planuję też montować klimę, słyszałem że niektórzy klimą ogrzewają dom/mieszkanie - jest to jakieś wyjście, czy koszty będą za duże? Podpowiedzcie coś, bo ja całe życie w bloku mieszkam, więc tematy domowe są mi obce.
#nieruchomosci #dom #ogrzewanie
  • 18
@lukiboss:
- pellet ok 20k tez wyjdzie,
- mozesz starac sie o program swieze powietrze czy cos?
- pompa z tego co wyczytac idzie lepsza jak masz ocieplony dom + podlogowke
- ekogroszek to nawet nie bierz pod uwage
- no i ew drewno + piec + bufor
@jmuhha: no to domek jednorodzinny to pewnie jakieś dofinansowania by przysługiwały. Jakieś pellety czy ekogroszki to w dupie mam, chciałbym coś jak najbardziej bezobsługowego - np. gaz.
@lukiboss: specjalnie się zalogowałem żeby wybić Ci z głowy ogrzewanie węglem/drewnem. Przez wiele lat przerobiłem różne ogrzewania, od drewna, przez węgiel po ekogroszek i mogę z dużą pewnością powiedzieć że wybranie któregoś z tych sposobów ogrzewania będzie prawdopodobnie najgorszą decyzją w Twoim życiu i naprawdę, nawet przez sekundę nie bierz tego pod uwagę xd
Z całym szacunkiem, ale szczególnie jak ktoś od zawsze mieszka w bloku to nie zdaje sobie sprawy
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: no właśnie chałupa mi odpowiada, no ale ma ten minus, że ma takie ogrzewanie a nie inne... Gdybym je kupił to musiałbym coś z tym zrobić, bo ja też z węglem/drewnem nie chcę się męczyć.
@jmuhha a no dobrze, że pytasz bo tam nie ma linii od gazu... także co mi pozostaje? grzanie elektryczne?
@lukiboss: co to znaczy domek? Taki do 70m2 i ocieplony w miarę dobrze powinieneś być w stanie ogrzać klimatyzacją. Na YT jest kanał ziomka który ogrzewał właśnie dom tej wielkości klimą i wyszło mu coś koło 700kWh za cały sezon.
@jmuhha: i potem żeby napełnić ten zbiornik to są jakieś firmy co przyjeżdżają i nabijają? czy jak to wygląda i na ile taki zbiornik wystarcza?
@Rinter 85 metrów, jest ocieplony, grubość ściany nawet podali - 0.6m, no właśnie grzanie klimą chyba najprostsze, no i montując klimę załatwiamy dwa tematy - ochładzanie i ogrzewanie.
@lukiboss: sama instalacja najtaniej cię wyjdzie z tego wszystkiego. Weź pod uwagę trzy rzeczy - moi rodzice ogrzewają klimą więc pisze to trochę z doświadczenia:
Komfort - nie będzie tak przyjemnie jak ogrzewanie podłogowe

Rozchodzenie się ciepła - musisz dobrze przemyśleć gdzie zamontować klimę, albo ile jednostek, moi rodzice zamontowali na korytarzu skąd powietrze rozchodzi się do kuchni, salonu, łazienki i ich sypialni - wszędzie są albo otwarte przestrzenie albo otwarte
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny też przerabiałem różne ogrzewania, super była ta wygoda życia w bloku i ciepło na zawolanie, ale obecnie mieszkam w małym domu ogrzewanym drewnem. Ważne jest żeby było gdzie sezonowac drewno i łatwo je przetransportować do kotłowni - np. przez zsyp. Dużo ułatwia kotłownia na tym samym poziomie, żeby nie chodzić co chwile do piwnicy