Wpis z mikrobloga

Witam z rana jak śmietana. Trochę głupio mi z samym sobą, że będę chciał to robić, aczkolwiek bajeczki o wyimaginowanych zasadach już dawno zostały schowane do kieszeni i liczy się to, co jest teraz i co jest moralne.

Krotko: jest osoba, która jakiś czas temu bardzo mocno i niesprawiedliwie uprzykrzyła mi życie i robiła mi mocno pod górę. Przypadkiem stałem się posiadaczem 100% potwierdzonego info, że osoba ta pobiera zasiłek dla bezrobotnych od państwa, jednocześnie prowadzac niezarejestrowaną działalność. Dowody na czerpanie korzyści z niej niezbyt mądra osoba sama wstawiła na Facebooka, podpisując się pod tym imieniem, nazwiskiem oraz adresem, gdzie te działalność wykonuje.

Jako że nigdy tego nie robiłem, a chce, pytam Was. Gdzie taką osobę mogę #!$%@?ć, na jakie adresy uderzać i gdzie wysłać materaliały?

#kiciochpyta #urzadskarbowy #zus #zasilek #patologia
  • 26
@CzaikaRuchaika: @yupitr @nalot_1 US ma bezpośrednio kontakt z urzędem pracy, w którym osoba jest zarejestrowana jako bezrobotna i stamtąd pobiera ten zasiłek?

Zadaje głupie pytania, aczkolwiek naprawdę nie wiem- nigdy w życiu bym nie pomyślał żeby to robić, a mieszkając za granicą było to bardzo proste- gdyż wszelkie #!$%@? na każdy temat robiło zie tylko do jednej instytucji na tylko jeden adres

@duzy240 jeśli się powiedzie, chętnie zrobię wpis o tym,
US ma bezpośrednio kontakt z urzędem pracy, w którym osoba jest zarejestrowana jako bezrobotna i stamtąd pobiera ten zasiłek?


@Zly_On: nie wiem czy US ma, ale ZUS na pewno
@Zly_On: ale co przekracza? Ja nie mówię o przekroczeniu, tylko o tym że ngd nie wyklucza pobierania zasiłku
A jeśli chodzi ci o przekraczanie dochodu, to musisz mieć naprawdę twarde dowody, moja ciotka też prowadzi ndg i stroi kościoły i sale na śluby, wrzuca na fejsa wszystko, ogarnia trzy śluby tygodniowo, a pewnie już jeden miesięcznie to więcej niż 75% minimalnej jeśli przyjmiemy normalne ceny rynkowe. Ale ma zeszycik, w którym
@taraqui
W takim razie trzeba zamknąć do więzienia 90% budowlańców w tym kraju ¯_(ツ)_/¯
A od wykrywania takich działalności są te urzędasy, nie widzę powodu żeby wykonywać ich pracę za darmo i nazywać to "prawidłową postawą" obywatela
@luke-dolla7 po pierwsze nie każde przewinienie musi się kończyć więzieniem (chyba że w ocenie twojej i tobie podobnych to jest jedyny straszak na cokolwiek), a poza tym nawet jeżeli by "trzeba" - co mnie to obchodzi? To nie mój problem, a w zasadzie nie byłby to niczyj problem, gdyby każdy zachował odrobinę rigczu i po prostu odprowadzał podatki jak cywilizowani ludzie.
Albo chociaż #!$%@? NIE KRADŁ, bo tu się rozchodzi nie tyle
@taraqui
Oj się zesrałes ( ͡º ͜ʖ͡º)
A ja uważam, że złodzieje i nieudacznicy to siedzą właśnie w takich urzędach, sami niczego nie osiągnęli a tylko patrzą jak drugiemu co ma lepiej uyebac. Także guzik mnie obchodzi co kto robi, od egzekwowania przepisów są instytucje a nie obywatel #!$%@?
pobiera zasiłek dla bezrobotnych od państwa, jednocześnie prowadzac niezarejestrowaną działalność


@Zly_On: tak informacyjnie: to jest zupełnie legalna praktyka. Będąc zarejestrowanym jako bezrobotny, można prowadzić nierejestrowaną działalność gospodarczą — obowiązek rejestracji działalności to 7 dni od momentu przekroczenia 2700 zł przychodu w danym miesiącu rozliczeniowym.

Więc jeśli nie zarabia na nierejestrowanej działalności więcej (albo nie da się udowodnić, że zarabia więcej), to działa zgodnie z prawem.