Wpis z mikrobloga

Mirki co myślicie o skrzyżowaniu przy placu Żołnierza na dojeździe od Trasy Zamkowej? Wczoraj kolejny raz osoba spoza naszego miasta pojechała tam jak oznaczyłem na czerwono na załączonej grafice i prawie we mnie wjechała, tylko mi zdarzyła się taka sytuacja już przynajmniej kilka razy. Trudno się dziwić takiej osobie: pasy są ledwo widoczne, szczególnie w deszczowy lub bardzo słoneczny dzień. (Ja z reguły jadę tak jak oznaczono na zielono, gdyż skręcam w lewo na kaskadę, aby zaraz później w prawo odjechać)

Grafika nieco wprowadza w błąd bo sugeruje, że konieczność poruszania się w prawo jest bardzo jednoznaczna, ale jadąc tam bez znajomości skrzyżowania można odnieść wrażenie, że powinno się poruszać dalej prosto.

Bardzo podobne skrzyżowanie mieliśmy też (dawno tamtędy nie jechałem) na Mickiewicza, tam dojazd był o wiele lepiej widoczny, a mimo tego i tak odbywały się takie same zjawiska.

Osobiście uważam, że takie prowadzenie pasów jest bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne, wymusza na kierowcy jadącym lewym pasem w lewo bądź prosto obserwowanie zachowania kierowcy jadącego po prawej, aby przekonać się czy ma świadomość tego, że jego tor jazdy ucieka lekko w prawo.

#szczecin #polskiedrogi #samochody #samochodoza
m.....a - Mirki co myślicie o skrzyżowaniu przy placu Żołnierza na dojeździe od Trasy...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 12
@mewa-szczecinska: Zawsze możesz zawnioskować o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu, powołując się na ww. niebezpieczeństwo.
Bo ogólnie to nie ma znaczenia co wykopki sądzą, bo dalej jest tak jak jest.
@mewa-szczecinska: ja nie rozumiem takich problemów. We Wrocławiu jest od cholery takich miejsc/skrzyżowan, gdzie pas lekko odbija w lewo czy prawo i nigdy nie mialem z tym problemow zeby ktos na mnie najechał, wystarczy patrzeć przed siebie jak się jedzie, po prostu. Jest wyznaczony pas, masz jechac pomiedzy liniami i tyle. A dwa, ze mozna jechac jak na czerwono, tylko trzeba uzyc kierunkowskazu ;)
@pasta_alla_carbonara: można wszystko, można na upartego zrobić drogę na której ruch będzie odbywał się na pasach umieszczonych odwrotnie, ale nie będzie to intuicyjne. O ile miejscowi najczęściej problemu nie mają to przyjezdni potrafią nie zauważyć tego nietypowego prowadzenia pasów i mogą doprowadzić do niebezpiecznej kolizji w bok samochodu jadącego po lewej.