Wpis z mikrobloga

Jakim sposobem wam wychodzi coś innego, niż konfederacja lub trzecia droga w #latarnikwyborczy?
Jesteście komuchami czy jak?

Przeanalizujmy pytania:

1. Unia Europejska powinna mieć mniejszy wpływ na polską politykę wewnętrzną
Zgadzam się, nie wiem jak można zaznaczyć coś innego, będąc Polakiem, chcemy mieć autonomię w podejmowaniu decyzji. Teraz na przykład jesteśmy zmuszani do importowania ukraińskiego zboża.

2. Należy zwiększyć transfery społeczne, by ograniczyć skutki inflacji dla obywateli.
Nie zgadzam się, tylko jakiś nieuk może zaznaczyć coś innego, transfery zwiększają inflację, teraz trzeba zaciskać pasa.

3. Państwo powinno finansować prywatne wizyty u lekarzy specjalistów, jeśli czas oczekiwania w publicznej placówce przekracza trzy miesiące.
Nie zgadzam się, nawet jak ktoś jest lewakiem to powinien się nie zgodzić, bo państwo powinno w takim wypadku dotować NFZ, a nie prywaciarza.

4. Państwo powinno zapewnić bezpłatne miejsce w żłobku dla każdego dziecka.
Nie zgadzam się, jak matka idzie do pracy to niech płaci za żłobek, a jak nie idzie to tym bardziej. Czemu mam płacić alimenty na cudze dzieci?

5. Szkoły powinny mieć większą swobodę w doborze treści poruszanych w programie nauczania.
Zgadzam się, tutaj nie ma o czym dyskutować.

6. Państwo powinno budować mieszkania niskoczynszowe na wynajem.
Nie zgadzam się, to jest prosta droga do tego, żeby pociotkowie PiS dostali za darmo mieszkania, bardzo niesprawiedliwe. Państwo nie powinno się wtryniać w prywatny sektor.

7. Należy podwyższyć podatki dla najlepiej zarabiających osób.
Nie zgadzam się, aktualnie najlepiej zarabiający według rządu to są osoby na umowie o pracę, które jako jedyne płacą 32% podatku. Podatki dochodowe trzeba generalnie obniżać i można wprowadzić kataster, w ten sposób bogaci to odczują, a nie dorobkiewicze.

8. Należy wprowadzić możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę dla osób, które przepracowały określoną liczbę lat, niezależnie od ich wieku.
Nie zgadzam się, nasz system emerytalny jest w fatalnym stanie, ulgi trzeba odbierać, a nie dawać nowe.

9. Należy zliberalizować prawo aborcyjne.
Zaznaczam nie mam zdania, bo to kwestia światopoglądowa i sam nie wiem.

10. Wszyscy przedsiębiorcy powinni płacić składkę zdrowotną tej samej wysokości niezależnie od dochodu.
Zgadzam się, nie ma sensu karać za pracę i niszczyć przedsiębiorców.

11. Wynik każdego referendum ogólnokrajowego powinien być wiążący niezależnie od frekwencji.
Zdecydowanie nie, to prosta droga do nadużyć dla pisowców i tworzenie pytań w których obie odpowiedzi są złe.

12. Polska powinna przyjąć rozwiązania dotyczące relokacji migrantów przyjęte przez Unię Europejską.
Nie

13. Należy wzmocnić niezależność władzy sądowniczej od parlamentu i rządu.
Tak, oczywiście.

14. Udział wydatków na obronność w PKB Polski powinien być dalej zwiększany.
Zgadzam się, Rosja u wrót, trzeba się uzbroić(Lewica zaznaczyła nie, a chcą brać chłopów do woja XDD)

15. Należy zwiększyć kompetencje samorządów lokalnych kosztem rządu centralnego.
Zgadzam się, decentralizacja zawsze na plus, inaczej kończy się to tym, że budżet otrzymują samorządy pisowskie.

16. Polska powinna odejść od wydobycia węgla nie później niż w 2040 roku.
Trudne pytanie, trzeba do tego dążyć, ale nie za wszelką cenę, zaznaczam nie.

17. Polska powinna doprowadzić do zablokowania importu zboża z Ukrainy.
Oczywiście.

18. Wartości chrześcijańskie powinny być podstawą polityki społecznej państwa.
Trudne pytanie, można to rozumieć na wiele sposobów, bardziej na tak, ale zaznaczam nie mam zdania.

19. Należy ograniczyć finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa.
Tak

20. Należy ograniczyć uprawnienia służb specjalnych w zakresie śledzenia aktywności obywateli w Internecie.
Tak, bez dwóch zdań.

Mam:
Konfederacja 96%
TD: 67%
KO: 60%
BS: 54%
PIS: 42%
Lewica: 39%

Jakim cudem wam wychodzą niskie wyniki dla Konfederacji, co wy zaznaczacie?

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy
  • 33
  • Odpowiedz
  • 30
@colliee: O tym napisałem, gdy rząd opodatkuje najbogatszych to dorobkiewicz na UOP zapłaci 40%, a bogacz będzie miał liniówkę 19% i wszystko wpisze w koszta, więc zapłaci zero. Jedyny sprawiedliwy podatek, który opodatkowuje bogatych to kataster i ewentualnie vat.
  • Odpowiedz
4. Państwo powinno zapewnić bezpłatne miejsce w żłobku dla każdego dziecka.

Nie zgadzam się, jak matka idzie do pracy to niech płaci za żłobek. Czemu mam płacić alimenty na cudze dzieci?

@cordianss: Bo oni przedłużają polski naród, więc można im ułatwić życie oraz pomóc zważywszy na beznadziejną demografię. Jest to o tyle dobre, że nie jest to hajs na dowolne przewalenie jak 500+.

7. Należy podwyższyć podatki dla najlepiej zarabiających osób.
  • Odpowiedz
@cordianss: tak gdzie wpisane 'zgoda', tam zgadzam się z twoją odpowiedzią. W pozostałych przypadkach uzasadnienie

Ad 1. Trybunał Konstytucyjny, Izba Dyscyplinarna czy połączenie Prokuratora Generalnego z Ministrem Sprawiedliwości to wystarczające argumenty, by stwierdzić że Unia nie ma wystarczającej mocy sprawczej w tak kluczowych dla demokracji aspektach
Ad 2. Zgoda
Ad 3. Oczywiście że NFZ w pierwszej kolejności należy dotować, ale tutaj mówimy o przypadku gdzie jest on niewydajny i chcemy skorzystać
  • Odpowiedz
@cordianss: w tym się zgadzam. Po prostu rozumiem to pytanie inaczej, ale to dlatego że jest tak z dupy napisane.

Jestem za:
- progresją belki
- katasterem
- przepisami przeciwko wyprowadzaniu zysków do rajów podatkowych
- zwiększeniem opodatkowania zysków lepiej zarabiających przedsiębiorców (obecnie jest przepaść w porównaniu z UoP)
- uważam, że obecnie wydajemy wystarczająco dużo na wojsko (jesteśmy chyba tylko za Grecją w NATO)
- ograniczeniem socjalu (800+ jest choćby
  • Odpowiedz
@cordianss: zaznaczyłem inaczej w 1 (nie mam zdania - ogólne pytanie, uważam że powinna ingerować np. w praworządność), 17 (nie mam zdania - import zboża to temat #!$%@? przez PiS, żadnego importu nie powinno być od samego początku tylko PiS ściągał zboże na lewo, jedynie tranzyt), w sprawie obronności (nie - już wydajemy bardzo dużo % PKB jak na kraj NATO a grozi nam katastrofa w służbie zdrowia/edukacji) oraz w opcjach
  • Odpowiedz
  • 5
@Gieremek:

Bo pracująca matka w podatkach wniesie do budżetu więcej niż wynosi koszt żłobka

W takim razie żłobek tylko jeżeli obaj rodzice pracują.

sposób ich przydziału powinien być ustawowo obwarunkowany by zapobiec nadużyciom o których wspomniałeś

To jest sci-fiction co mówisz, nie da się.
  • Odpowiedz
11. Wynik każdego referendum ogólnokrajowego powinien być wiążący niezależnie od frekwencji.

Zdecydowanie nie, to prosta droga do nadużyć dla pisowców i tworzenie pytań w których obie odpowiedzi są złe.


@cordianss: Tu sama konfa chyba (nie pamiętam) napisała, że TAK, bo referendum to prawo, a nie obowiązek.

I ja się z tym zgadzam. Jak się nie interesujesz polityką to polityka zainteresuje się tobą. Powinny być dni referendalne każdego miesiąca i niech ludzie
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: no ale tu nie chodzi o to że ludzie nie chodzą, tylko jak tworzone są pytania do referendum, a są zawsze tak tworzone że ludzie albo nie ogarną albo nakierowują Cię na odpowiedź. Twój pogląd jest słuszny, jeśli miałyby to być głosy w referendum za konkretną ustawą a nie kiedy pytanie będzie brzmiało "czy jesteś za zwalczaniem ruskiej agentury w Polsce?" A efektem tego będzie wprowadzenie jakiejś ustawy inwigilującej zwykłych
  • Odpowiedz
@CoJaToNieTY: Bardziej chodziło mi o ważność projektów obywatelskich, a nie tych wysrywów rządowych z tezą i bez żadnych konkretów.

Tu masz przykład takiej świeżej inicjatywy zbierania regularnego podpisów by referenda odbywały się co chwilę. Nawet w małych sprawach, ale by w końcu zaszczepić w narodzie ideę sprawczości:

https://referenda.pl/
Tytanowy_Lucjan - @CoJaToNieTY: Bardziej chodziło mi o ważność projektów obywatelskic...
  • Odpowiedz
@cordianss: już ci odpowiadam przy "trudnym" pytaniu które jest do bólu proste i logiczne:
"18. Wartości chrześcijańskie powinny być podstawą polityki społecznej państwa.
Trudne pytanie, można to rozumieć na wiele sposobów, bardziej na tak, ale zaznaczam nie mam zdania."

Kościół powinien być oderwany łomem od państwa.
  • Odpowiedz