Wpis z mikrobloga

Znajomi z siłowni straszą, że jak będę robił przysiady i martwe ciągi to mi plecy #!$%@?ą. Jak to z tym jest? Osobiście po prostu zwracam w tych ćwiczeniach uwagę na technikę dosyć mocno i nic mi nie jest :). Kto ma rację miruny? Edit: nawet nie tyle co #!$%@?ą, tylko "nie są warte ryzyka i lepiej je zastąpić innymi, mniej obciążającymi kręgosłup ćwiczeniami".

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 23
  • Odpowiedz
@Sniper10200: zależy co chcesz osiągnać.

Z punktu widzenia hipertrofii oraz risk vs profits siady i ciągi nie są najlepszym wyborem po prostu
Ale jak lubisz robić a dodatkowo chcesz zbudować siłę w tych ćwiczeniach no to na luzaku
O kontuzji decyduje multum czynników
  • Odpowiedz
@Sniper10200: Martwy to najlepsze ćwiczenie na rehabilitacje kręgosłupa, nie słuchaj kolegów. Mam kilka dysków powypadanych, w tym ten najbardziej newralgiczny w lędźwiach i #!$%@? martwe bez problemu. Ale pilnuje techniki jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 4
@Kasahara: @PodniebnyMurzyn @syfanalny: Ćwiczę tak naprawdę pół roku, nie biorę nie wiadomo ile (125 kilo wezmę na raz aktualnie). Robię FBW Sakera, tam martwy jest raz/dwa razy w tygodniu 5x5 także nie ma tego dużo. Pilnuję techniki na tyle, na ile umiem i nic mi nie jest do tej pory. A nic takiej przyjemności nie sprawia jak nowy rekord na martwym xD. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
  • Odpowiedz
@Sniper10200: robić wszystko tak długo jak nie boli jak coś boli to przestać. Trzeba się słuchać swojego organizmu a nie kolegów. Może zaraz ci zaczną mówić kiedy masz jeść i pić, bo tego też nie będziesz wiedział kiedy jesteś głodny i spragniony echhh.
  • Odpowiedz
@Sniper10200: Możesz też spróbować martwy w trapbarze, środek ciężkości wzdłuż osi ciała zmniejsza siły ścinające w lędźwiowym, mniejsze ryzyko kontuzji przy technicznych potknięciach.
  • Odpowiedz
  • 0
@zeszyt-w-kratke: Po prostu weryfikuję wiedzę, bo się nie znam na tyle, żeby samemu dyskutować. Skoro ktoś ćwiczy dłużej ode mnie i tak mówi to może mieć rację, chciałem poznać inne opinie. Komentarz o jedzeniu i piciu zbędny.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sniper10200 połowa tagu już by dawno na wózkach jeździła jak by to były tak niebezpieczne ćwiczenia. Jak nie masz jakiś wad postawy czy innych braków nie dość że nic ci nie będzie jak nie będziesz maksowal na pałe ale jeszcze ci bóle przejdą jak je masz
  • Odpowiedz
Martwy to najlepsze ćwiczenie na rehabilitacje kręgosłupa, nie słuchaj kolegów. Mam kilka dysków powypadanych, w tym ten najbardziej newralgiczny w lędźwiach i #!$%@? martwe bez problemu. Ale pilnuje techniki jak #!$%@?.


@syfanalny: dosłownie to, jak nie zrobię chociaż raz w tygodniu mc to potem odzywa się kręgosłup.
  • Odpowiedz
@Sniper10200 siady robic ale nie ciężarami powyżej jakichś 200kg, z martwym to wgl bym odouscil, Roonie Coleman po latach treningów i będąc kaleką powiedzial ze gdyby wiedział jak sie to wszystko skończy to nigdy nie robił by ciężko siadow ani martwego, przez to #!$%@?ł cały kręgosłup
  • Odpowiedz