Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #wynajem #nieruchomosci
Ziomek wynajmuje mieszkanie i musi miec certyfikat ocieplenia bloku czy cos takiego xD
Nie wiadomo dokladnie bedzie to kosztowac ale prawdopodobnie okolo 300zl xD

Dzieki Unia! Bardzo dobry ruch! Studenciak, ktory chce sobie tylko postudiowac we Wroclawiu bedzie studiowal jakis certyfikat o uciekaniu cieplego powietrza z bloku!
  • 24
  • Odpowiedz
  • 2
@Mirconom: tak, tak, cos takiego.
Ja wynajmowalem 3 mieszkania we Wroclawiu w przeszlosci i do glowy mi nie przyszlo, zeby pytac o jakas charakterystyke cieplna budynku. Komu to potrzebne? Do czego?

Smieszna ta unia, siedza sobie jakies ludziki w Brukseli, nie wiedza co sie na swiecie dzieje i wymyslaja durne prawo.
  • Odpowiedz
@93michu93: to fajnie kolega dał się wydymać, bo ogarnięcie świadectwa jest po stronie wynajmującego, a kolega dał na siebie przerzucić koszt ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 1
to fajnie kolega dał się wydymać, bo ogarnięcie świadectwa jest po stronie wynajmującego, a kolega dał na siebie przerzucić koszt ¯\(ツ)/¯


@Twajdy: to rzeczywiscie slabo :P

Ale po co to w ogole potrzbne? Komukolwiek? Ani moj ziomek, ani ten wynajmujacy tego nie chca. Po co kochana unia kaze to przygotowac?
  • Odpowiedz
  • 4
W teorii? W teorii to takie świadectwo np umożliwia najmecy jakąś estymację np kosztów ogrzewania takiej nieruchomości zimą.


@WielkiPowrut88: dobrze, ze tak unia dba o wszystko. Ja jak przyszedlem na studia to nie mialem tego certyfikatu i oczywiscie nie umialem sobie wyestymowac kosztow. Nie wiem jak udalo mi sie to przezyc.

Nie smieje sie teraz z Cb oczywiscie ani z twojej odpowiedzi tylko z glupoty UE
  • Odpowiedz
@93michu93: Nie zmienia to faktu, że to kolega dał się zrobić.
Więc zyskał lekcjedorosłości, żeby poswiecic czas na sprawdzenie przed.
  • Odpowiedz
  • 1
@93michu93 taa i smoki też latały w tej bajce?
Jeśli to nie bait i twój ziomek rzeczywiście zapłacił 300zl to mam smutna wiadomość - jest debilem
  • Odpowiedz
bo ogarnięcie świadectwa jest po stronie wynajmującego, a kolega dał na siebie przerzucić koszt ¯\(ツ)/¯


@Twajdy: @zwykly_bakas brawo panowie, odkrywacie jak dziala swiat - ostatecznie i tak zawsze placi klient, czasem wprost, czasem w czynszu, czasem jeszcze inaczej. Tak samo sadzicie, ze kto bedzie placil kataster? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
taa i smoki też latały w tej bajce?

Jeśli to nie bait i twój ziomek rzeczywiście zapłacił 300zl to mam smutna wiadomość - jest debilem


@Qrka: no, widzę, że kolega oblatany w temacie, aż sprawdziłem jak to wygląda i każdy budynek/mieszkanie przy wynajmie lub sprzedaży musi mieć ten świstek. Sprawdziłem też ceny i 350zl dla mieszkania, 650 dla budynku jednorodzinnego. A teraz obudź się ze swojego snu ze smokami i ogarnij
  • Odpowiedz
@93michu93: To świadectwo to RiGCz - wiadomo od razu czy wynajmujesz normalny lokal czy jakąś nieocieploną ruderę. W UK masz jeszcze literki i klasy energetyczne jak na sprzęcie AGD, w Danii tak samo i to od wielu lat a nie dopiero gdy Unia zmusiła pałką do ucywilizowania rynku.

Bardzo ważna informacja dotycząca zapotrzebowania na moc grzewczą i rachunki za energię w lokalu. Pozwala od razu odsiać wszelkie kamienice z mostkami termicznymi,
  • Odpowiedz
  • 0
To świadectwo to RiGCz - wiadomo od razu czy wynajmujesz normalny lokal czy jakąś nieocieploną ruderę. W UK masz jeszcze literki i klasy energetyczne jak na sprzęcie AGD, w Danii tak samo i to od wielu lat a nie dopiero gdy Unia zmusiła pałką do ucywilizowania rynku.


@PfefferWerfer: no, masz racje, kochana unia. Jak szedlem 10 lat temu na studia i wynajmowalem w tym czasie 3 mieszkania to nie wiedzialem ile
  • Odpowiedz
@93michu93: Po treści tego co piszesz nie dziwi mnie że 300 PLN raz w cyklu życia mieszkania to dla ciebie kwota zaporowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już pominę to że przedstawienie tego kwitu to obowiązek właściciela a nie najemcy i dajesz się oszukiwać.

Z rachunków nie wywnioskujesz łatwo ilości kWh ciepła koniecznych do ogrzania lokalu (bo jeden lubi 18C, inny 24C, a i ceny ogrzewania w ostatnich
  • Odpowiedz
  • 1
Po treści tego co piszesz nie dziwi mnie że 300 PLN raz w cyklu życia mieszkania to dla ciebie kwota zaporowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już pominę to że przedstawienie tego kwitu to obowiązek właściciela a nie najemcy i dajesz się oszukiwać.


@PfefferWerfer: no widzisz, dla cb to nie problem. Tak samo jak pewnie nie jest problemem podatek PCC od nabycia auta bo to tylko raz sie
  • Odpowiedz