Wpis z mikrobloga

@ulath: ciężko na tym zdjęciu wyczuć gdzie dół, a gdzie góra xd
Switch i modem ukryj za szafą RTV, a router I resztę postaw na(u mnie tak jest, a mam wiekszy syf niż ty)

jakie kable dawać?

Cat. 5e chyba że coś ma szybszą kartę niż 1Gbps to Cat. 6
@kidi1: np jakie kable? 5 6 6a? czy lepiej łączyć modem > ruter >switch czy modem > switch > ruter (W takim wypadku przy wymianie switcha na 2,5GBs mógłbym mieć full speed (1,25GBs w stacjonarnym inaczej jestem ograniczony do 1GBs)
@ulath troche mi zajęło ogarnięcie tego zdj. Fajny Ecto z Lego. Generalnie... Nie jest źle. Modem dostaje po koncentryku, z modemu eth do routera, z routera do Switcha i reszty sprzętów na kablu. Modem i switch można zdjąć że ściany i dać w jakieś mniej widoczne miejsce, ale nie za bardzo ściskać, muszą mieć czym się chłodzić. I nie na kanapkę jeden na drugim. Ten router to jednak zdjął bym ze ściany
@ulath:
1. Ta "podstawka" na monitor xD Ziom, masz wieszaki VESA mocowane do ściany lub blatu (te ostatnie na 2 sposoby). To nie są drogie rzeczy.
2. Kto to, k...wa, wieszał? Je.nij wszystkie urządzenia blisko siebie, w 1 lub 2 rzędach przewodami do dołu. Najlepiej na wysokości monitora żeby "zniknęły" kiedy siedzisz przy kompie.
3. Korytka na przewody: mówi to coś panu panie Ferdku? Jedne dajesz na ścianę, inne przy podłodze,
@ulath: kurna w którą stronę patrzymy, bo się zerzygam zaraz

edit: dobra, widzę - to ściana xD
Jak router to jedyny punkt wifi, to i tak jest w złym położeniu (#inb4 elektroda zamykam wąntek ruter A NIE ROUTER źle stoi pozdrawiam), ale przenieś go w dobre do wifi miejsce, połącz CAT6 modem do WAN routera, z routera tak samo CAT6 do switcha i resztę poza routerem schowaj. To co idzie
@Gooma: to Norwegia i operator telia ;-) @purrminator
1. to jest tv, trochę musiałem podnieść bo soundbar zasłaniał ;-)
2. no właśnie zniknęły jak siedzę przed tv :-)
@tellet ok to tak jak mam obecnie tyko router obrócę