Wpis z mikrobloga

Audiobooki – propozycja / „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanna Kuciel-Frydryszak półtoragodzinny fragment czytany przez Marię Peszek. Między innymi o tym jak się narodziło słowo „darmozjad” i kto był „zbędny” w międzywojennej Polsce.

Zdjęcie: ekspozycja w salonie Empik w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie), mieście o struktorze demograficznej stricte postchłopskiej. To na ziemiach obecnie naszego województwa Władysław Reymont napisał nagrodzonych Noblem „Chłopów”. Tak, to wszystko po prostu jest o nas.
Chłopach z Kongresówki. Przed wyborami zastanówmy się proszę kto w dzisiejszej Polsce chce powrotu do takich stosunków między klasami? U nas idioci na rekonstrukcjach historycznych przedstawiają tę służbę w pałacu Ostrowskich, jako jakąś przyjemną przygodę.

#spoleczenstwo #historia #gospodarka #klasaspoleczna #antykapitalizm #rolnictwo #ksiazki #audiobooki #ebook #kindle #legimi #tomaszowmazowiecki #lodzkie #lodz
Poludnik20 - Audiobooki – propozycja / „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanna K...

źródło: img_20230925_200135

Pobierz
Poludnik20 - Audiobooki – propozycja / „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanna K...
  • 7
@Poludnik20: nie jestem pewien bo nie subskrybuje już po darmowym okresie który dawał T–Mobile, ale na BeatBook'u (czyli takim większym Legimi), wyskakuje pasek, że za niesłepna 10 złotych można mieć dostęp do tej książki. Nie jestem pewien, bo gdy eksplorowałem Legimi potem to dzień w dzień, to w którymś z nich była ta najtańsza opcja – że 300 stron można miesięcznie przeczytać. „Chłopki...” są dłuższe.