Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam pytanie: chcę założyć JDG (programista) i szukam jakiegoś biura które mi to umożliwi, znalazłem inFakt i widzę wszystko ładnie pięknie, za darmo firmę pomogą otworzyć, cena całkiem dobra ale zauważyłem opinię że aplikacja ma jakieś problemy a klienci narzekali, że były jakieś problemy jeśli chodzi o rozliczenie ZUS i US, że musieli poprawiać bo im coś księgowy pomieszał.
Polecacie? A może znacie jakąś inną firmę która by się tym zajęła?

#dzialalnoscgospodarcza #b2b #programista15k #jdg



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Moja infaktowa księgowa takie rzeczy #!$%@?ła, że US pewnego dnia zabrał mi z konta kilkanaście tyś zł, zostawiając ujemne saldo. Sam już #!$%@? nie wiem co lepsze. Czasami mam ochotę wrócić na UoP, ale przy takich stawkach przyjmują tylko na zasadach B2B.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Używam ifirmy obecnie – rozliczam się samodzielnie, pytając o konkretne przypadki w BOK. Mega dobra obsługa. Aplikacja troszkę zaawansowana, ale można poczytać pomoc + zawsze podpytać w BOK. Pomagają bardzo szybko.

Firmę zakładał mi mBank, natomiast nie są to skomplikowane rzeczy do zrobienia samemu. Z wygody wpadła na start mKsięgowość – aplikację i biuro odradzam. Horrendalne ceny, dodatkowe opłaty za wszystko, brak wiedzy o IPBox, nie wspomnieli też np. o
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Mogę dać Ci namiar na swoją księgowość, specjalizują się w IT. Właścicielka z bardzo dużym branżowym doświadczeniem, prowadzi mnie bezpośrednio, wszystko Ci ogarnie. Stawki spoko, poziom usług bez porównania do masówek typu infakt. Stacjonarnie są w Krk ale prowadzą ludzi z IT całej Polski. Odezwij się na priv jakbyś chciał kontakt
  • Odpowiedz
nie wspomnieli też np. o konieczności wpisania sprzętu w środki trwałe (który zaoszczędziłby mi kilka tysi zdrowotnej ( ͡° ʖ̯ ͡°)).


@AnvrZXbx7i76XF: mozesz wyjasnic o co z tym chodzilo? co ma wspolnego te wpisanie do srodkow trwalych z oszczedzaniu kilka tysiecy z czegos zdrowotnego (zdrowotnej skladki zusowej?)
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: jednorazowe amortyzacje, w tym pomoc de minimis. Plus rozliczanie liniowe – jeśli jesteś na ryczałcie to cię to pewnie nie dotyczy.

Moja działalność przez pierwsze kilka miesięcy nie generowała praktycznie w ogóle kosztów i składka zdrowotna była olbrzymia. Sprzęt, który używam, jest warty kilkadziesiąt tysięcy, więc po właściwym zaksięgowaniu go (a z tego co rozumiem to mam taki obowiązek tak czy inaczej) składka pomniejszyła się znacząco
  • Odpowiedz