Wpis z mikrobloga

Mirki & Mirabelki potrzebuje nowego telefonu. Miałem ostatnio Huawei P30 Pro i byłem mega zadowolony, niestetyż rozbiłem go właśnie.
Najważniejsze dla mnie są :
1. aparat (napewno aby nie był gorszy od P30 Pro),
2. bateria,
3. wydajność (w sensie chodzi mi tu o gry/benchmarki, bo mam nadzieje że w codziennym użytkowaniu to będzie flagowo zaiwaniał :P)

Od razu dodam że telefony użytkuje około 3/4 lata.

Myślę nad:
- Samsung Galaxy S23 Ultra 8/256 (nie wiem tylko czy 8GB to nie za mało ramu, ale za telefon nie dam ponad 6k)
- Honor Magic 5 Pro 12/512 (on byłby chyba najlepszy, ale nie ma go praktycznie w Polsce. Trzebaby ściągać go z DE/ES i tylko tam obowiązywałaby gwarancja. Nie wiem czy jest sens się bawić).
- iPhone 14 Pro / iPhone 15 (
- Pixel 7 Pro (mogę poczekać na 8 i 8 Pro bo premiera wkrótce, natomiast jeżeli do sprzedaży wejdzie on dopiero za powiedzmy miesiąc to odpuszczam bo jednak potrzebuje telefonu szybko).

Który byście polecali najbardziej? A może wziąć jeszcze coś innego pod uwagę?

#apple #honor #samsung #pixel #smartfon #telefony
  • 11
@hit_malinowy: Pixel 8 będzie w sklepach 12 października. Pixele są najbardziej opłacalne ze wszystkich przytoczonych ale 7 podczas grania będzie Ci się grzał więc zdecydowanie poczekałbym na 8 gdzie jest znacząco poprawiony procek (rdzenie 50% mocniejsze i 40% wydajniejsze).
@howks: Tak, Huawei był naprawdę fajnym telefonem. W sumie nadal do codziennych zadań sprawował się idealnie i myślałem żeby dopiero w następnym roku pomyśleć o jego następcy. No ale wyszło jak wyszło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Ceedzik : Czytam właśnie że te procesory Google bardzo lubią się grzać. Mam nadzieję że ten będzie lepszy, choć z tego co czytam oni współpracują z Samsungiem więc to pewnie taki
@hit_malinowy Tyle mają wspólnego z Smamsungiem to Apple z TSMC - produkują swoje procesory w ich fabrykach. Grzeją się bo do tej pory korzystali ze starej litografii i starych rdzeni ARM. Wyciekła szczegółowa specyfikacja nowego procesora o jest sporo zmian
@hit_malinowy honor jest huwaweia, czyli podlega pod Ch*ński rząd.
iPhona nie używałem nigdy i nie chce mi się przyzwyczajać, a poza tym jestem raczej power userem i brakowałoby mi paru featerów androidowych.
Chociaż kusi perspektywa grania w pełnowymiarowe gry na telefonie.