Wpis z mikrobloga

#siatkowka z racji, że polskie siatkarki awansowały na swoje czwarte Igrzyska to postanowiłem zobaczyć jak wyglądał skład naszych pań w ostatniej olimpijskiej przygodzie w Pekinie. No i nie widać tutaj niczego szczególnego, ale na pewno jedna rzecz jest ważna, czyli to, że moim zdaniem w tamtych czasach był to skład silniejszy niż Polki teraz. To sugeruje, że udanie przebiega proces maksymalizacji potencjału kadry, który uskutecznia trener Lavarini. Lepszy wynik niż w 2008 roku też jest w zasięgu, a nie jest on wygórowany - wystarczy wyjść z grupy.

Co do samych przygotowań pod Igrzyska w Paryżu to skład Polek może mieć trzy roszady. Mianowicie chodzi o trzy siatkarki - Zuzanna Górecka, Klaudia Alagierska i Malwina Smarzek. To są jedyne trzy opcje, które mogłyby skład na ten moment uzupełnić, ale żadna z tych opcji nie zmienia moim zdaniem podstawowej szóstki. Górecka, która była starterką w sezonie 2022 teraz może co najwyżej rywalizować z Fedusio o bycie defensywną przyjmującą do pomocy w przyjęciu i obronie. Alagierska będzie mieć ciężką rywalizacje o dwunastkę, a Smarzek moim zdaniem powinna być ewentualną zmienniczką Stysiak i to by oznaczało rywalizacje z Gałkowską. Czy jest to jakaś oznaka kłopotu bogactwa? Nic z tych rzeczy, ale oznacza to tyle, że skład kobiet podobnie jak u panów może być do końca zagadką.
Pobierz vasos - #siatkowka z racji, że polskie siatkarki awansowały na swoje czwarte Igrzyska...
źródło: 2008
  • 8
@vasos: Ciekawe jakie będzie losowanie grup skoro jesteśmy w szóstce ekip, które pojechały z turnieju kwalifikacyjnego a mogą dostać mega trudną grupę. Najlepiej gdyby trafiły na Chinki i Francuzki bo to są jedne ze słabszych z którymi raczej wygramy a przecież zmienia się format na 3 grupy po 4 ekipy zamiast dwóch grup po 6
@vasos: Czy ja wiem, czy to był taki silny skład... Na pewno brakuje mi Izy Bełcik, Doroty Świeniewicz czy Joanny Mirek. Przyznam, że nie pamiętam dlaczego nie grały. Czy kontuzje, czy brak formy czy może jakaś drama z Bonitą.

O miejsce w Paryżu może powalczyć Ola Gryka. No ale konkurencja na środku jest zabójcza.
Zuzanna Górecka, Klaudia Alagierska i Malwina Smarzek


@vasos: Dla nas najwiekszym wzmocnieniem bylaby Smarzek w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Zuza i Klaudia raczej niewiele zmieniaja. Na pewno zuza jest lepsza niz fedusio od ktorej mi oczy krwawily jak wchodzila, ale nie na tyle by zmienic uklad sil druzyny.