Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś wie czy po pozytywnej decyzji kredytowej mogę się zdecydować jeszcze na komórkę lokatorską? Od banku dostaję już maxa czyli 500k i nie przekraczam 200k (razem z komórką lokatorską). Mój pośrednik jest na wakacjach a może bym sobie dodatkowo coś zarezerwował. Oczywiście całość jest w programie beka 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie czy bank znów to będzie ogarniał to mnóstwo czasu czy to raczej już zabieg kosmetyczny i da się zmienić to dość łatwo. Mam sporo zapasu jeśli chodzi o termin płatności a wcześniejsza wpłata raczej nie będzie skutkować wcześniejszym odbiorem więc może bym rozważył.

#kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 13
  • 0
@MatiHautameki92: No ja też bym mógł mieć ale w umowie deweloperskiej tego nie mam zapisanego. Powiedzmy, że się zdecydowałem w trakcie tych długich miesięcy jak bank czytał mój wniosek pod każdym możliwym kątem :)
@korin_: Jak chcesz za komórkę zapłacić gotówką i nie jest na jednej księdze z mieszkaniem to kupuj ich ile chcesz bo to nie ma nic wspólnego z kredytem. Jak chcesz dopisać do krechy to nowy wniosek i to już z ta komórką na umowie deweloperskiej.
@korin_: Jest dużo możliwości, nie wiem jaka akurat jest Twoja.

1. Czy chcesz dodatkową komórkę na kredyt ?
Jeśli tak, no to nowy wniosek. Musisz mieć ta dodatkowa komórkę już na umowie.
2. Czy komórka ma być na jednej księdze z mieszkaniem ?
Jeśli tak, i chcesz kupić ją za gotówkę, nie na kredyt, to bank może uznać, że zmieniła się wartość inwestycji bo pojawiły się zmiany w KW o których
  • 0
@GOHAN: No właśnie na logikę dla mnie wystarczy, że zmienią sobie kwotę do jakiej mogę nadpłacić w ciągu 3lat i tyle. Wszystko reszta jest ok - chyba, że tutaj to musi pasować z jakimiś ich wewnętrznym wnioskiem do BGK
@korin_: mam dla ciebie dobrą i złą wiadomość, tak trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety

dobra jest taka że byłem z explicite tym pytaniem u prawnika więc to co ci teraz powiem jest pewne
zła jest taka że jeżeli ta komórka będzie na jednej KW z mieszkaniem, i jej wpisana wartość + wpisana wartość mieszkania przekracza 500k to jak ktoś do tego dojdzie to ci cofną dopłaty
Hej, czy ktoś wie czy po pozytywnej decyzji kredytowej mogę się zdecydować jeszcze na komórkę lokatorską? Od banku dostaję już maxa czyli 500k i nie przekraczam 200k (razem z komórką lokatorską).


@korin_: Jeśli komórka jest przynależna do lokalu mieszkalnego to wymaga to zmiany decyzji kredytowej.
  • 0
@marcpol: a czy ta zmiana decyzji kredytowej wymaga złożenia nowego wniosku? Czy da się go poprostu zmodyfikować. Pytam czy to po prostu kolejne 2msc czekania?
@marcpol: a czy ta zmiana decyzji kredytowej wymaga złożenia nowego wniosku? Czy da się go poprostu zmodyfikować. Pytam czy to po prostu kolejne 2msc czekania?


@korin_: To zależy od banku, ale najprawdopodobniej będzie potrzebny nowy wniosek.