Wpis z mikrobloga

#raspberrypi #diy
Czy są jakieś projekty typu spotify open source? Wrzucam na malinę swoją playlistę i mogę ją odtwarzać na apce telefonu poza domem. Najlepiej apka na ios. W ostateczności myślałem o jakimś strumieniowaniu przez vlc bo do tego jest apka na tel.
  • 12
@nga_plz: ale ja chce swoje, a nie płacić korporacji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie chodzi o to żeby coś zrobić i mieć satysfakcję. Wymyślam problem, staram się go rozwiązać i przy okazji czegoś się może i nauczę.
@walokid Otóż to
@GRBAS: ale co chcesz dokładnie zrobić? Uruchomić serwer plików z własną muzyką np. flac i sobie tego słuchać na odtwarzaczu w telefonie łącząc się z tym przez LTE?
@only: Hmm myślałem, że plex to tylko strumieniowanie wideo. Sprawdzę to, ale podoba mi się średnio, że gdzieś mam konto zakładać tylko żeby mieć dostęp zdalny do swojej rpi
@dzyndzla wrzucić muzykę na dysk podpięty do raspberry i np przez lte w smartfonie odpalać muzykę w jakiejś apce
@GRBAS: no to masz rpi, otwierasz je do internetu, uruchamiasz VPN, sambę, na telefonie łączysz się do VPN, montujesz udział i normalnie sobie słuchasz muzyki z plików dowolnym odtwarzaczem
EDIT: jako VPN możesz użyć Wireguard, samba to jest obecnie część kernela linuxa