Wpis z mikrobloga

Hej,
Założyłem wczoraj Światłowód o prędkości 1GB pobierania oraz 300 wysyłania, po kablu w teście jest stabilnie 1GB/300, po WIFI na większości urządzeń jakieś 700-800/300. Niestety najgorzej wypada PS5, prędkość po WIFI 300mb/ wysyłania 5-10, po kablu identycznie. Czy PS5 ma tak słaba kartę sieciowa ?
#ps5
#orange
#sony
  • 22
  • Odpowiedz
  • 1
@Gontareej dobre transfery po WiFi, pewnie WiFi AX, u mnie przy łączu 750/40 na WiFi też wyciągam max mając właśnie WiFi 6,AX. W AC było maks jakieś 500-600
  • Odpowiedz
Na Boga… Gb a nie GB. Mb a nie mb. Tego się nie da czytać. Prędkość też podajesz w metrach bieżących?


@pablito1988: Ale się zesrałeś XD jakby to miało jakieś znaczenie, zrozumiałeś o co chodzi? zrozumiałeś to musiałeś wtrącić swoje 5 groszy i poudawać mądrego..
  • Odpowiedz
  • 0
@Gontareej ja bym popatrzył jak pakiety są wysyłane, możliwe, że jakiś zły serwer DNS jest i idzie przez to jakaś dłuższą drogą, weź na admin panelu zmień sobie na np 1.1.1.1/1.0.0.1
  • Odpowiedz
  • 1
@Retsew: dzięki za podsunięcie pomysłu, wieczorem pokombinuje :)
Instalator, który mi się trafił z Orange sam ma światłowód 1Gb i dużo gra na Xbox/PlayStation- twierdzi, że wyciąga max prędkości po kablu i żebym reklamował konsole. Próbowałem resetowac do ustawień fabrycznych, zmieniać na 5GHz i nic. Remote play bardzo zacina :(
  • Odpowiedz
@Gontareej a próbowałeś podłączyć się kablem? Ps5 chyba nie ma karty wifi6. Więc masz wąskie gardło na poziomie karty sieciowej konsoli nie licząc straty jeżeli źródło jest daleko od konsoli. Drugi powód to to że ps ma serwery z ziemniaka i działają jak kupa
  • Odpowiedz