Wpis z mikrobloga

Przecież to są jakieś jaja
Czy pośrednicy nie działają w sumie na szkode swojego klienta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wystawioną pewną nieruchomość na sprzedaż, dzwoni biuro:
-Dzień dobry, biuro takie i owakie, mam klienta który szuka czegoś podobnego w takiej okolicy
-dzień dobry, oferta aktualna, możemy sie umówić na oględziny
-no ok, to podpisze Pan umowe z naszym biurem i przywieziemy klienta
-halo halo, ale ja nie chce umowy, skoro wystepuje Pan w interesie klienta, to Wy podpisujecie sobie umowy, prowizja od zlecającego a nie od dwóch stron
-ale na tym polega moja praca
-xD dobrze, jak sie Pan zdecyduje na prosze dzwonić

No k... (°°
Przecież to jakaś granda: ide do kogoś, żeby mi znalazł coś w danym miejscu, płacę paręnaście k jak znajdzie, a ten nawet mi nie pokaże tej opcji, bo właściciel tego co znalazł nie potrzebuje pośrednika?

#zalesie #nieruchomosci #posrednicy
  • 50
@Elev: ja jeszcze dodam, że kolega miał tak, że on kupował mieszkanie. Pośrednik "zbywał" go z zakupem, bo czekał na kogoś innego z większą prowizją. Sam to oficjalnie powiedział, że jak da więcej prowizji to mu da kontakt do właściela szybciej. Mieszkanie było za jakieś 1.5 mln wziął 30k od kupującego + 30k od sprzedającego. A sprzedającemu się śpieszyło ze sprzedażą. Ostatecznie kupił to mieszkanie ale miesiąc później.
@Elev jak sprzedawałem mieszkanie ponad 3 lata temu zadzwoniła babka, że ma rodzinę z Ukrainy szukającą takiego, przyszła pięć minut przed nimi i też mi wylatuje z prowizją dla niej, powiedziałem, że nie ma mowy, to ona, że im poda inną cenę (mieszkanie wystawione na olx).
Przyszli, nawciskała im kitów odnośnie remontów itp. (wielka płyta) nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, podała cenę wyższą o 15 tys. (Mieszkanie wystawione za 240). Aż
@Elev: Będzie gorzej bo ludzie są leniwi a wiele rzeczy jest dla nich za trudne.
Spotykam mnóstwo osób które płacą za każdą pierdołę bo nie chce im się nic robić ani myśleć samodzielnie. Sprzedają i kupują od agenta, głupie byle wnioski zlecają prawnikom, mieszkanie sprząta firma sprzątająca, żarcie przywozi kurier a potem są zdziwieni jak coś nie działa albo nie ma kasy.
Czemu to robią? Bo mogą.
Kto na coś ciężko
@Elev ta prowizja od obu stron i tlumaczenie ze reprezentuje dwie strony (zdarza sie takie cos) to przede wszystkim nieuczciwe wzgledem zleceniodawcy. Wyobrazcie sobie ze zlecacie prawnikowi prowadzenie waszej sprawy w sadzie, wy go/ja wybraliscie i potem widzicie jak podpowiada cos drugiej stronie albo pomaga im pismo napisac - pytacie co to ma byc, to slyszycie ze wszystko w porzadku bo oni tez placa i reprezentuje obie strony ( ͡º ͜