Wpis z mikrobloga

@bolidupsko: Pekao, 7,14% oprocentowanie, 0 prowizji. ubezpieczenie nierucha 500zł rocznie, ubezpieczenie na życie 600 zł rocznie, dla kredytu 500k. Porównaj sobie z velo i sam stwierdź. Ubezpieczenie na życie można mieć swoje to bedzie nawet taniej, mi sie nie chciało #!$%@?ć bo 300 zł oszczedności to nie pieniądz.
@DeoLawson: tzn generalnie właśnie "problem" jest taki że doskonale wiem jaka jest oferta w pekao i jaka w PKO tylko nie wiem jaka jest w velo :D i nie mam z czym tego "porównać", może jest tu ktoś kto ma szczegóły jak kredyt na 500k wygląda w velo
może mi ktoś dać tak tl;dr czy oferta Velobanku jest w jakikolwiek sposób konkurencyjna do PKO i Pekao? Czy nie ma co marnować czasu?


@bolidupsko: Tak, oferta Velo jest porównywalna do Pekao SA, w przeciwieństwie do PKO BP nie ma kosztów początkowych. Z ubezpieczenia na życie można zrezygnować po uruchomieniu kredytu.

@bolidupsko: velo bank w kazdej chwili moze zostac wchloniety przez pko.


@Rasteris: Nie ma to znaczenia dla parametrów
@marcpol: dzięki, a wiesz czy w velobanku jakoś szybciej te decyzje dają? Czy tak samo jak w PKO i Pekao, 2 miesiące trzeba będzie czekać?


@bolidupsko: Dość długo trzeba czekać na rozmowę, sama decyzja to obecnie około 21 dni od kompletu dokumentów. Sumarycznie jest i tak szybciej niż w PKO BP i Pekao SA.
@bolidupsko: Powiem Ci na swoim przykładzie: Od momentu skompletowania wszystkich dokumentów do wydania decyzji pozytywnej minęły 2 tygodnie. Fakt, że dodatkowe 2 tygodnie zajęło mi skompletowanie dokumentów, ale imho to kwestia organizacyjna.

Jestem na JDG, na ryczałcie, kredyt 500k
Jeśli chodzi o koszty to:
0zł prowizji (żeby mieć 0 prowizji trzeba wziąć ubezpieczenie nieruchomości i ubezpieczenie na życie od velo)
10k zł ubezpieczenie nieruchomości przez 367 miesięcy (na tyle miesięcy mogłem
@GOHAN: wziąłeś na najdłuższy okres żeby w międzyczasie wrzucać np hajs w obligacje? Ja liczyłem i to się tak średnio opłaca z moich rachunków, czy jakiś inny powód miałeś?
@bolidupsko: Im dłuższy okres tym mniejsza rata. Im mniejsza rata tym więcej jesteś w stanie odłożyć na inne inwestycje. O ile oczywiście nie #!$%@? sromotnie tej różnicy oraz tego co przeznaczysz na nadpłaty na dziwki i koks tylko realnie będziesz sukcesywnie odkładał to co normalnie chciałbyś nadpłacać na, chociażby obligacje, które de facto dają teraz więcej niż kosztuje ten kredyt to nie opłaca się nic innego. Niech to będzie nawet mały
@GOHAN: ja oczywiście rozumiem ten generalny mechanizm, ale liczyłeś to dokładnie sobie w np. excelu i wyszło ci że to się opłaca? Bo ja liczyłem, i mi wyszło że nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Analizowałem ofertę z PKO BP, i przyjąłem że jakby co roku wrzucać ten naddatek (różnicę między ratą w kredycie 30 letnim a kredycie 15 letnim) w obligacje 6% kapitalizowane rocznie, to się nie
@bolidupsko: Różnica jest taka, że jak Ci ręce #!$%@? to masz raty 2k a nie 5k. No i masz obligacje indeksowane inflacja na 4 lata chyba minimum czy tam EDO na 10 lat.
@bolidupsko: Jeszcze tylko nadmienie, że od 03.07 na PKO i Pekao czekam na decyzje do dzisiaj i ani widu ani słychu. Z Aliora dostałem po 2,5 miesiącu, z Mbanku też mniej więcej po 2 tygodniach, ale jestem ich klientem więc MOŻE to coś przyspieszyło, nie wiem, ale mają #!$%@?ą ofertę dla "nie klientów" i trochę mniej #!$%@?ą dla klientów więc pewnie niewiele wniosków dostali.
@bolidupsko: wprawdzie nie liczyłem tego w Excelu i mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to nie możliwe.
Bierzemy dwa kredyty na taki sam procent, który jest ok. 2x mniejszy od zwrotu z inwestycji.
W jednym z nich jesteśmy w stanie odłożyć więcej, więc wiecej kapitału pracuje.
Owszem, po 10 latach w kredycie gdzie mieliśmy mniejsza ratę będziemy mieli więcej do spłaty, oraz zapłacimy więcej odsetek, ale tak długo jak
@GOHAN: no z mbanku to oferta dla nie-klientów jeżeli wierzyć im kalkulatorowi online to wygląda tak jakby ktoś złą cyferkę wpisał na początku kosztu całkowitego w ich ofercie xd tam w ogóle nie szedłem

@outkay imo ma prawo, z tego prostego powodu że wolniej spłacasz kapitał. Ta różnica w PKO mi wyszła około 45k miedzy 15 a 30 letnim kredytem po 10 latach. Jak policzyłem wrzucanie różnic w ratach w obligacje