Wpis z mikrobloga

tak sobie gdybam nad wypadkiem na A1 i jestem prawie pewien że ten człowiek dostanie minimalną karę za zabicie 3 osób albo jakąś wyższa i wyjdzie przed końcem/w połowie czy tam po pół roku kary warunkowo. śmieszna to będzie kara. farsa i żenada W TYM KRAJU MORDERWSTWO 3 OSÓB MOŻE BYĆ PODOBNIE KARANE JAK KRADZIEŻ W MARKECIE CUKIERKA!!!

Każdy wypadek, w którym są ranni, kwalifikowany jest jak przestępstwo. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby, sprawca podlega karze od 6 miesięcy do lat 8. Gdy w wyniku wypadku pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, to sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Kradzież cudzej rzeczy jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Niektóre osoby zdają się o tym zapominać, licząc, że jeżeli ukradną w sklepie za mniejszą kwotę, to będzie „tylko” wykroczenie.

#smiertelnewypadki #polska #prawo

nawet jak sprawca zostanie ukarany to nieadekwatne do czynu, przykre to
  • 6
@nemo007: @betonowa_klata Śmieszy mnie, że teraz wszyscy chcą najlepiej kary śmierci dla tego kierowcy, a sami tak jeżdżą. Każdy przekracza prędkość, ja mieszkam w takim miejscu, że na głównej ulicy jest dużo rowerzystów. Ciężko ich wyprzedzić, zresztą jest tam strefa 30. Za każdym razem jak tam jeżdżę to ktoś trąbi że mam na gazetę wyprzedzać.
@BreathDeath ja nie chcę kary śmierci tylko porównując ten wypadek na A1 i wykroczenie/kradzież to ta karta wydaje się śmieszna. kierowca powinien być sądzony za potrójne zabójstwo a będzie sądzony za spowodowanie wypadku a powinien co najmniej być za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym tam kara jest do 12 lat. odnoszę wrażenie że będzie postawiony mu zarzut z najlżejszej półki jaką można wybrać i co by nie było prokuratura nadal go chroni
@nemo007: To jest standardowe "Polak mądry po szkodzie". Policja nic nie robi z ludźmi, którzy łamią przepisy, każde podwyższenie mandatów to wielki sprzeciw. Mandaty powinny być jak najwyższe i prawo jazdy powinno być zabierane ludziom, którzy nie potrafią żyć w społeczeństwie. Jakoś jak taki jeden z drugim przekracza Odrę to ściąga nogę z gazu. Do tego oczywiście nieuchronność kary.
Mi chodzi o to, że Polacy są generalnie przeciwni karaniu kierowców, każdy
@BreathDeath twierdzisz że wszyscy jadą ponad 250 na autostradzie? Zgadzam się że w niektórych rejonach są odklejeni kierowcy ale to nadal nie są wszyscy. Kilka mies temu zdałam prawko, jeżdżę jak najwięcej żeby się otrzaskac i jeżdżę przepisowo, ani razu nikt mnie nie strąbil za wolną,przepisową jazdę a trochę km już ogarnęłam. Za to kierowcy z miasta obok to idioci, za każdym razem jak widzę wyprzedzanie na 3 na podwójnej ciągłej, jeszcze