Wpis z mikrobloga

Mireczki od #stomatologia dopiero na wtorek mam planowane usunięcie ostatniego zęba bo pękł w poprzek :-( ale niestety od dwóch dni boli jak ch..ra a wcześniej nic..

myślicie że tymczasowe wypełnienie z apteki coś da? stosuje zapobiegawczo ten atybiotyk stomatologiczny jedną dziennie.. i przeciwbólowe jakoś ciągne..

ale czy wypełnienia złamania coś zmienią? zmniejszą ból?

czy może pakowanie tam zwykłej pasty np. do dziąseł i efekt taki sam? czy stosowanie antybiotyku mam sens przy tym?

Po drugie mam nietypową budowę trzonowców po ostatnim usunieciu ale bez chirurga co trwało z 3 godziny męki :-( lekarz powiedział że korzenie były z delikatnymi haczykami i musiał ciąć trzonowca na pół i dopiero mordować się z ruszaniem napierw a potem wyciagnieciem..

Czy chirurg stomatologiczny też moze miec takiej jazdy? czy to coś zmieni? wprawa czy ukryte rzeczy..

czy tylko w praniu to wyjdzie.. :-(

#dentysta #zeby #stomatolog
#ortodoncja #zdrowie #medycyna

coś jak nr I na grafice :-( dlaczego przez tygodnie nie bolał a dosłownie na ostatni weekend przed wyrwaniem się zaczyna :-(
nutka-instrumentalnews - Mireczki od #stomatologia dopiero na wtorek mam planowane us...

źródło: 5ca73f851e1d2208516704

Pobierz
  • 17
@SkrytyZolw: jak otwarte od wtorku i część.. ( ͡ ͜ʖ ͡)

ale lepiej wytrzymać co jak zje..ie coś z wyrwaniem to ostatni ząb trudno może być.. opuchlizna, zakażenie itd
i coś się jeszce wda albo niewypali przez weekend to tylko szpital..

lepiej wytrzymać do końca weekendu

jakby co dajesz pod zimna wodę na pół dnia i jakoś przechodzi.. na chwilę

@inzynier_robert welcome to PL, mój ból
@SkrytyZolw: nie znajdę.. pęknięcie mam może od pół roku ale nie dawał kompletnie żadnych objawów wiec chciałem po wakacjach z opcją jakby co wcześniej.. i niestety wypadło po weekendzie ale pech..

pasta tymczasowa daje lekkie ukojenie czuć że coś tam się dzieje nie kłuje ale mrowi..

przeciwbóle trochę pomagają

wolę nie ryzykować wyrwania jak nie ma pewnej opieki zaraz po zabiegu, może być jeszcze gorzej
@SkrytyZolw: jak korzeń zęba jest nietypowy, ma jakies haczyki, do tego jak nie ma jak za bardzo na czym oprzeć się żeby chwycić ząb, trzeba go ciąć na kawałki jak ostatnim razem co trwa i godziny
itd
opuchlizna jest nie do przeżycia, normalnie po dniu, dwóch się goi lub jest jakaś poprawa
a tak masz jak po walce bokserskiej szczękę, rany, spuchnięcia, do tego antybiotyki i przeciwbólowe

jak zacznie się wyrywać
@SkrytyZolw: nie była akurat bardzo delikatna paradoksalnie i mówiła że ma nietypową budowę..

akurat samo wyrwanie ciężko ale dało się przeżyć

ale opuchlizma to było coś, plucie krwią 24 h przez kilka dni..

** rzecznikiem może być ta z nast tygodnia twierdzący że kązdy da się wyrwać xd

moim zdaniem takie sytuacje to powinny być standard na tych studiach najgorsze wiaranty wyrywania bez boleści w kązdej sytytuacji..

a nie tylko chirurg
@SkrytyZolw: nie każdy denstysta awaryjny chce wyrywać 8ki i to pęknięte wysyłają do chirurga

można by było tego wszystkiego uniknąć jakby ów chirurg chociaż zainteresował się czy ząb wytrzyma bez bólu do daty usunięcia
jak są jakieś rzeczy wątpliwe a chyba to powinien wiedzieć to koniecznie dodatkowy opatrunek i antybiotyk WCZESNIEJ]
i by się to ograniczyło do minimum ..:-(

bez żadnej wizyty awaryjnej.. na spokojnie

Inna rzecz że jednak w tym
@nutka-instrumentalnews:

Inna rzecz że jednak w tym fachu wyrwanie nawet najbardziej pokręconego zęba, poza sytuacjami szpitalnymi to kązdy powinien umieć bez problemów to przecież podstawa podstaw


Nie każdy musi zajmować się chirurgią. Może zajmować się endodoncją i protetyką.
@SkrytyZolw: ale jak widzi pacjenta z takim czymś jak u mnie, to byłoby niehumanitarne zostawienie go na parę dni z połamanym bolącym zębem tylko po to aby następny w 20 minut to usunął

jak ktoś zajmuje się po studiach zębami musi brać pod uwagę zawsze chyba konieczność i możliwość nawet awaryjnego usunięcia zęba jak odkryje coś przerażająćego z nim związanego (jak np. pękniecie) itd

to podstawy..

wyobrażasz sobie np. prace takiego
@Raptrax: właśnie, a tam gdzie skieruje .. to jeszcze gorzej..

Ale powinien chyba jak jest stan zapalny zobaczyć i przygotować do usunięcia, dać antybiotyk chociaż aby nie było opuchlizny na wstępie
opatrunek jak pęknięty ząbek, żeby nie bolało po nockach itd

a nie po prostu idz sobie do chirurga..

o ile masz rację że jak się nie czuje nie musi.. ale powinien to umieć awaryjnie i być gotowy

NIE wyobrażam sobie
Sam obrzęk nie jest wskazaniem do antybiotyku, to jest overtreatment.
W takim razie szukaj gabinetu, który ma lekarza z każdej dziedziny. Tam zrobią Ci wszystko. Nie każdy musi potrafić robić wszystko. Raczej wszystko idzie w kierunku ścisłej specjalizacji i bardzo dobrze.
O tej pracy polowej… chyba za dużo filmów wojennych się naoglądałeś.
Podstawą stomatologii jest stomatologia zachowawcza, a nie chirurgia. Pozdrawiam