Wpis z mikrobloga

Trasa zrobiona w dwie strony, jeszcze sporo jazdy po Polsce, myślę że pękło 5000km trochę ponad tydzień ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wnioski z perspektywy kogoś kto po Polsce jeździ rzadko:
- macie bardzo tanie paliwo w Polsce ( ͡º ͜ʖ͡º)
- zakaz wyprzedzania tirów - super sprawa, choć i tak niektórzy go łamią
- masa samobójców na przejściach dla pieszych
- na drogach jest dużo spokojniej niż dawniej
- dalej widać różnicę w samochodach (stare) względem zachodu, sporo elektryków - ale dalej 10x mniej niż jeździ choćby na wyspach

Szerokości mobilki

#chwalesie #samochody #motoryzacja #polskiedrogi #polska #uk
Atreyu - Trasa zrobiona w dwie strony, jeszcze sporo jazdy po Polsce, myślę że pękło ...

źródło: b41bce7e3ea93db741979c9c55c006b95428f62413d2dec177edbfd8a7655513

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Atreyu:
Zakaz wyprzedzania tirów dotyczy tylko wtedy gdy nie ma znacznej różnicy prędkości między samochodami ciężarowymi, czyli jeśli jest ok 15km/h to można wyprzedzać (różnicę zmyśliłem chodzi o to że jeśli wyprzedzanie zajmie rozsądną ilość czasu to mogą się wyprzedzać)
Co do samobójców na pasach to niestety kultura kamikadze weszła po wprowadzeniu pierwszeństwa dla pieszych
Co do różnicy w samochodach to nie ma co się łudzić, może i część osób lubi
  • Odpowiedz
@Atreyu: Raz z 10 lat temu jechalem ale teraz zupelnie sie nie oplaca. Za cene promu w jedna strone moge kupic loty do Berlina (lub Goleniowa [Szczecin] bo tam mieszkam) dla dwóch osób i jeszcze opłacić parking na lotnisku żeby móc swoim autkiem sobie podjechać. Dodatkowo benzyna i pierdzenie w fotel przez 16-18 godzin.

Nie wiem czy coś się zmieniło z cenami czy po prostu musiałeś/chciałeś koniecznie jechać autem?
  • Odpowiedz
  • 0
@Varin: kasa to chyba najmniej znaczący czynnik moich wycieczek. Więcej wydaje na jedzenie w knajpach po drodze, niż kosztowałby mnie bilet ryanaira ( )
  • Odpowiedz
@Atreyu: Bardziej o stosunek kasy do wygody mi chodzi. Jak mam placic wiecej i dodatkowo wiecej godzin siedziec i samemu musiec prowadzic auto i sie koncentrowac, to wole zaplacic mniej i niech ktoś mnie przewozi a ja sobie moge spac.

Co do samych obserwacji, to jak byłem te 10 lat temu to miałem lekki szok jak ludzie wyprzedzaja na niektórych drogach na styk, ryzykujac zycie dla kilu sekund. Prawko robilem w
  • Odpowiedz
@Varin: poza tym że się nie opłaca to jest to mniej bezpieczne,
Nie mówię że op jechał na strzała ale wątpię żeby większość Polaków jeżdżąca do Polski z UK brała 8-10 godzin przerwy na sen w połowie trasy. Bo co chwilę słyszę przechwałki tu na forum lub na żywo kto szybciej i z mniejszymi przerwami dojechał xddd.

Dodatkowo jak rzadko jeżdżą takie trasy to jest po prostu męczące,
Tirem gdzie prędkość
  • Odpowiedz