Wpis z mikrobloga

Ejjj, #!$%@?, wytłumaczcie mi pls, kogo stać na budowę/kupno domu????

Minimalnie sensowna działka w mojej okolicy to 150-200k, w dobrej lokalizacji to 350-400k. Do tego 600-700k za sam dom w bieda wersji. Razem ~800-1200k plnów. Przy założeniu wkładu własnego np. 200k i tak potrzebuję minimum ~600k kredytu. Rata, oczywiście kredyt standardowy, bo na BK2% się nie łapię, to prawie ~5k xDDD

IT, JDG, od niedawna OE i 2 etaty, więc miesięcznie te ~42-45k jest, ale zakładam jeden "etat" i powiedzmy ~ 20k dochodu. Singiel, obecne hipo prawie 3k, leasing, jakieś pomniejsze kredyty i w #!$%@? się boję brać takie obciążenie na siebie xDDD Nawet jakbym miał laskę zarabiającą te ~ 5k to to dużo nie zmienia (,)

#!$%@?, te ceny tak wystrzeliło w kosmos, że ja serio nie wiem kogo stać obecnie na budowę domu... Nie wiem jakim cudem ludzie się budują (,)

#nieruchomosci #pieniadze #dom #zarobki #kredyt #kredythipoteczny
  • 30
  • Odpowiedz
@fake-konto:

Nawet jakbym miał laskę zarabiającą te ~ 5k to to dużo nie zmienia


Dlatego musisz poszukać normalna dziewczynę a nie kasjerkę z Żabki. Ogarnieta dziewczyna w tych czasach powinna zarabiać min. te 15 tys.
  • Odpowiedz
@fake-konto ja bym starał się zejść z w miare wszystkich kredytów jakie masz, wtedy 5k przy takich zarobkach to luzaczek, licząc ze będziesz miał x czasu dwa etaty to biedując 2-3 lata (bez drogich leasingow i dużych kaprysów zakupowych) zostaniesz z dobrze nadpłaconym kredytem. Przynajmniej ja bym tak kombinował. Ewentualnie może jakaś działka troche dalej ale nadal w miare dobrze skomunikowana z miastem?
  • Odpowiedz
wytłumaczcie mi pls, kogo stać na budowę/kupno domu????


@fake-konto: Pomijając kogoś, kto ma biznes, który przynosi mu ponadprzeciętne dochody, to niestety coraz mniejsze grono ludzi stać na nieruchy. Ja swoje M kupiłem akurat 4 lata temu. Teraz takie samo mieszkanie kosztuje dwa razy tyle. Rozglądałem się za działką pod budowę domu. W mojej okolicy da się znaleźć za 100k. Stan SSO jakiegoś sensownego domu to kolejne 400k. Jak to sensownie wykończysz,
  • Odpowiedz
@fake-konto: normalnie, po prostu się nie boją. Zarabiasz 40k, na ten dom odłożyłbyś w 3-4 lata, inni po prostu spłacają 30 lat. No i bierz poprawkę na to, że nie jesteś wyjątkowy, masa osób robi u nas w it i masa osób robi na kilka etatów. Barber w stolicy też te 20k zarabia.
  • Odpowiedz
  • 5
@statystyczny_yt: ale te 300k rocznie to nie jest nic wielkiego, zwłaszcza, że przy tych zarobkach zazwyczaj masz już jakieś koszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Don_Kamizi @sT3VE tak, tak, ale jakimś cudem 99% lasek nie przekracza ~5k na łapę...

@bb89 taki mam plan właśnie odnośnie zejścia ze zobowiązań, ale cen działek nie przeskoczę, 150k to minimum

@Pharos mieszkanie to inna para kaloszy, tak samo SSO, dom do zamieszkania
  • Odpowiedz
  • 4
@Maxior99: przeczytaj jeszcze raz mój post, co z tego, że niektórzy nieźle zarabiają, jak ceny nieruchomości #!$%@?ło w kosmos. Mam uwierzyć, że Twój kumpel mechanik ma zerowe koszty życia? Żywi się powietrzem/mchem i mieszka pod mostem? Nawet przy takich zarobkach budowa domu to chomąto na wiele lat. Te zarobki +10k to ewenement a nie norma....
  • Odpowiedz
@fake-konto: widać, że piszesz brednie, bo mając OE z 45k brutto ma się do ręki ok. 39k. Z takim hajsem na spokojnie stawiasz dom za własne środki, mając może co najwyżej hipotekę na działkę.

A kogo stać? Bardzooo dużo osób, które po prostu zarabiają normalne pieniądze jak na dzisiejsze czasy. Nikt nie powiedział, że budować mają się kasjerzy czy sprzątaczki.
  • Odpowiedz
  • 27
@sT3VE

@hwk1988: 15k brutto podrzedny specjalista z 5lat expa w korpo po finansach.


Wykopki to są #!$%@? dobre. Jak temat jest polityczny to PiS nas cofną o 10 lat i ludzi w Polsce ledwo na przeżycie stać. Ale jak chodzi o zarobki to jak nie masz dzisiaj 15k to jesteś gamoń, bo byle leszcz tyle ma.
  • Odpowiedz
@fake-konto: perfumowyswir żyje w swojej bance gdzie połowa osób z Polski to milionerzy, szkoda podejmować temat

Rozwiązanie jest proste, nie bać się i kredyt po kule, na stałej, bo przy takiej inflacji to i tak darmowa kasa
  • Odpowiedz