Wpis z mikrobloga

#lego #semigodsbricks

Obiecany update. Dzięki elementom które zamówiłem we włoskim sklepie na BL udało mi się ukończyć dwa zestawy :) zdjęcie w komentarzu.

Procent kompletacji bardzo ładnie leci do góry, w niektórych zestawach brakuje mi po kilka klocków.

Jeśli chodzi o sklep o którym wspominałem w poprzednim wpisie, 5 klocków było pogryzionych, trzy mocno zżółknięte (poszły do moczenia w perhydrolu i już są ok). No i standardowa bolączka zakupów na bl: sprzedawcy nie rozróżniają moldów || :

Kilka Grille 1x2 było w nowej wersji (with groove)
Dwa container box były z hollow studami zamiast pełnymi
2 cone 1x1 były też with groove.
Skrzydła w cały świat, są wersję z wycięciem na studa pod spodem i takie bez. Zamawiałem obie wersje, przyszły losowo.
Plate 1x1 miały być z U clipem, na 10 sztuk 3 przyszły inne.

Oprócz tego:
Dwa elementy były LBG zamiast light gray.
W dwóch torsach połamane łapki, wymieniłem ze zbiorów własnych.

Sprzedający odesłał mi kasę za niewłaściwe klocki, no ale co mi po 5 euro jak klocków nadal nie mam ¯_(ツ)_/¯
Na pewno teraz będę się pytał sprzedawcy przed zakupem, czy jest na 100% pewien wersji klocka jaką ma wystawioną.

Nie podliczyłem jeszcze ile wyszło kasy za konkretne sety, zrobię zestawienie sumaryczne na koniec.

Pewnie na dniach coś znowu zamówię tym razem w kraju więc kolejny update powinien być szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Semigod - #lego #semigodsbricks

Obiecany update. Dzięki elementom które zamówiłem we...

źródło: temp_file8173068537697354412

Pobierz
  • 7
via Android
  • 1
@janusz_mustermann w tym zamówieniu akurat poza wspomnianymi pomyłkami nic nie brakowało ale masz rację, częściej coś jest pokręcone niż zamówienie jest kompletne.

Chyba muszę się zacząć reklamować sloganem: w moich zamówieniach nic nie brakuje a klocki przyjdą dokładnie takie jak w opisie! ( ͡º ͜ʖ͡º) Zawsze liczę i sprawdzam dwa razy przed wysyłką bo wiem, że ktoś na to czeka i jest mu potrzebne. Wydawało mi się
@Semigod: Zgadza się :) Taki sklep by się przydał.
Co do zamówień - ja np. jak tanie części to zawsze biorę o jedną więcej, bo potem mnie denerwuje, że jednego elementu brakuje.
Dużo sprzedawców nie rozróżnia moldów bo to jest serio trudna sztuka, wymaga dość dużo czasu by ogarnąć, z których lat jest klocek. Niektórym kupującym w ogóle to nie przeszkadza, że dostaną inny mold.
@Semigod: Ja tak trochę z innej beczki. Mam sklep na BL w Irlandii. Planuję wrócić do Polski i trochę przeraża mnie działalność gospodarcza w ojczyźnie. W jaki sposób dokumentujesz zakupy używanych mixów dla skarbówki? Z tego co gdzieś wyczytałem na każdy zakup trzeba mieć rachunek lub umowę. To jakaś masakra przecież.