Wpis z mikrobloga

Miraski, jak to jest, posiadam #jdg z usługami w sektorze IT, jednak myślę, czy by nie zająć się dodatkowo dropshipingiem, w google przeczytałem, że nie mogę założyć 2giej działalności gospodarczej, tylko mogę dodać PKD do istniejącej działalności, jak to wgl wygląda z ZUSem? Nadal odprowadzałbm jeden ZUS? Czy może tyle zusów ile miałbym odnóg dziłalności.?
#jdg #biznes
  • 8
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak: Jeden ZUS, nie ma problemu z dodaniem kolejnego PKD. Tylko kwestia czy nie lepiej być vatowcem jak sprzedajesz towar. Działalności możesz mieć kilka, ale w innej formie jak np, spółki, ale tego nie potrzebujesz.
  • Odpowiedz
@djtartini1: No będąc w sektorze IT jestem vatowcem, a powiedz mi czy jak usługi IT rozliczam na ryczałt to towary mogę rozliczać na podatek liniowy, tak żeby wrzucać produkty w koszty?
Czy muszę wszystko w obrębie jednego podatku rozliczać?
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak: Nie jestem księgowym xD ale chyba wszystko musisz mieć na jednej stawce podatkowej w jednej działalności. To już spokojnie ustalisz ze swoim księgowym lu porada do doradcy podatkowego jeśli sam prowadzisz swoją księgowość.
  • Odpowiedz
@djtartini1: No będąc w sektorze IT jestem vatowcem, a powiedz mi czy jak usługi IT rozliczam na ryczałt to towary mogę rozliczać na podatek liniowy, tak żeby wrzucać produkty w koszty?

Czy muszę wszystko w obrębie jednego podatku rozliczać?


@MrocznyZiemniak: w jednej JDG możesz mieć tylko jeden rodzaj podatku - skala / liniowy lub ryczałt. Ale ryczałt nie jest jednoznacznie powiązany ze stawką, więc możesz mieć fakturę IT na 12%
  • Odpowiedz