Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie.

Ostatnio trochę sobie pojeździłem rowerami miejskimi i przypomniała mi się młodość xD

No i stwierdziłem, że chcę sobie zakupić rower - strasznie podobają mi się gravele. Ale nigdy w życiu nie jeździłem szosą/gravelem. Zawsze to było jakieś MTB.

Czy gravel to dobry pomysł? Czy może jednak lepiej rozejrzeć się za jakimś crossem? Głównie chciałbym jeździć po utwardzonym terenie, ale jednak trochę delikatnego terenu może się pojawić.

#gravel #szosa #rower #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
@KLAJPEDA_RESORT: ja kupiłem w tym sezonie gravela, trochę bez zastanowienia, rower po dwóch miesiącach sprzedałem i kupiłem szosę. Jeżdżę rowerem przez 90% czasu po drogach/ścieżkach rowerowych, czasami zdarzy się, że zjadę na fajny premium utwardzony żwir - szosa bez problemu daje radę. Zależy jaki to będzie teren po którym jeździsz. Zawsze możesz kupić szosę o geometrii endurance i włożyć trochę szersze opony.
  • Odpowiedz
@KLAJPEDA_RESORT: Na polskie drogi trek/cross to bezpieczny i przeważnie dobry wybór.
Właściwie każdy rower wjedzie w teren na jakiś piknik, czy przejazd „skrótem”, dopiero przy dłuższych wyprawach i trasach stricte terenowych może być problem.
  • Odpowiedz