Wpis z mikrobloga

mircy, wytłumaczcie mi tą logikę, jeśli ktoś ją rozumie, bo ja za bardzo nie.
Jedzie tir jeden za drugim prawym pasem na ekspresówce około 100 km/h, ja mam około 120km/h, więc zaczynam je wyprzedzać.
W trakcie jak już wyprzedzam kolumnę tirów, to widzę w lusterku, że zbliża się z większą prędkością niż moja jakiś samochód i jak do mnie podjeżdża to zaczyna migać mi długimi.
I teraz pytanie - czego on ode mnie oczekuje przez to - mam wciskać się między tiry by mu zrobić miejsce? Chyba nie myśli że będę robił taki niebezpieczny dla życia manewr, żeby zrobić miejsce królowi szosy.
Czy może mnie pogania bym przyspieszył? Jadę przepisowo, a poza tym mam starsze auto, które prawie odlatuje w kosmos przy prędkościach większych niż 120 km/h.
No to jak na moje wychodzi, że jedyną opcją by mu zrobić miejsce w takim przypadku, to zacząć hamować i schować się z powrotem za kolumną tirów aby mógł przejechać. Myślicie, że o to może chodzić januszowi? xD
#motoryzacja #polskiedrogi
  • 8
  • Odpowiedz
No to jak na moje wychodzi, że jedyną opcją by mu zrobić miejsce w takim przypadku, to zacząć hamować i schować się z powrotem za kolumną tirów aby mógł przejechać. Myślicie, że o to może chodzić januszowi? xD


@drapalec: jeśli mruga światłami to najprawdopodobniej ostrzega cię o jakimś niebezpieczeństwie. W tej sytuacji najrozsądniej jest zwolnić i zaprzestać manewru wyprzedzania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drapalec: co ty się z księżyca urwałeś?przecież wiadomo nie od dziś, że mruganie długimi oznacza aprobatę kierującego tzn że kierowca podziwia samochód który prowadzisz, następnym razem po prostu puść mu sygnał awaryjkami jako podziękowanie za pochwałe
  • Odpowiedz
@drapalec: Ciężarówki jeżdżą z prędkościami max 82-90 km/h zależy jaki limit mają ustawiony. Przy tych najszybszych 89-90 km/h może Ci się wydawać, że jadą pod 100 w związku z tym, że jakbyś jechał z ciężarówką jadącą 90, twój wskaźnik pokazywałby 94 (lub 93-95), w związku z prawem unijnym o licznikach w osobówkach, które nieco dodają.

Nie hamuj. Przeprowadzaj proces wyprzedzania tak jak zamierzałaś i ignoruj gościa / gościówę z tyłu. Pomocne
  • Odpowiedz
@drapalec: olej, niestety nie wyedukujesz jakimiś hamowaniami czy innymi akrobacjami. dokończ manewr jedź dalej. dodatkowe akcje powodują tylko nakręcenie emocji, które raz na jakiś czas kończy się jakimś wypadkiem / bójką / ch** wie czym.
  • Odpowiedz
@DominatorAlfa: problem z takimi debilami jest taki, że nie myślą. Po wyprzedzeniu, zajedzie ci drogę, zepchnie lub coś innego odwali. Tak jak głośna afera z Kią. Ryzykujesz zyciem, żeby wkurzyć idiotę, według mnie nie warto. Wystarczy według mnie usprawnić karanie mandatami za jazdę na zderzaku. Film z tylnej kamerki na policję i typ dostanie mandat.
  • Odpowiedz