Wpis z mikrobloga

Ktoś nadawał #kurier #telewizor zwrotnie? Na paletę jest za duży. Oryginalne opakowanie, chcę wiedzieć, jaka jest najlepsza opcja. Bezpośrednio na #dhl nie mogę nadać, bo nie zgadza się rozmiar paczki, allekurier proponuje mi #dpd ale telewizory są na liście towarów zakazanych (xD) #furgonetka ma dziwne opinie i wolę nie korzystać, tania-paczka wydaje się spoko, ale nie jestem pewien, mogę wysłać telewizor jako normalną paczkę? Czy jako paletę? #transport
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@miloszy nie, wysyłka rzeczy wielkogabarytowych jest trudna a jeśli nadajesz do jakiegoś popularnego sklepu to mają często mają stacjonarne punkty odbioru.

nie wchodzi w grę jeśli mieszkasz zbyt daleko
  • Odpowiedz
  • 0
@swango: daleko. Sklep Rtv-euro-agd. Nie chcą odebrać w sklepie stacjonarnym, twierdzą, że nie muszą, bo kupiłem w sklepie internetowym.
  • Odpowiedz
@miloszy: co ty za głupoty opowiadasz, można zwrócić sprzęt kupiony internetowo w sklepie stacjonarnym, nawet można załatwić ich transport z domu do sklepu w cenie coś koło 100zł. Chyba gość w sklepie chciał cię zbyć by nie robić sobie dodatkowej roboty.
  • Odpowiedz
@miloszy ja na infolinii dostałem informację kiedyś, że każdy zwrot mogę oddać w sklepie ok że mogą odebrać swoim transportem. Dzwoniłeś co co powiedzieli?
  • Odpowiedz
  • 0
@miloszy
Skontaktuj się ze sprzedawcą. Zgodnie z prawem jak odsyłanego towaru nie da się nadać w zwykły sposób pocztą, to sprzedawca zobowiązany jest do jego odbioru.
  • Odpowiedz
@miloszy:
Art. 34 ust 3 Ustawy o prawach konsumenta.
Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a towar dostarczono konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy, przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania towaru na swój koszt, gdy ze względu na charakter towaru nie można go odesłać w zwykły sposób pocztą.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: No niestety babka z działu obłsugi klienta twierdzi ze ten artykuł nie ma zastosowania bo mogę wysłać kurierem a na poparcie tej tezy dała mi linka do bloga firmy która produkuje pudełka i artukułu na furgonetce xD
https://furgonetka.pl/pomoc/145,jak_wyslac_kurierem_telewizor
https://neopak.pl/blog/bezpieczny-transport-czyli-jak-wyslac-telewizor-kuriere
To jej odesłałem, że sama furgonetka ma w regulaminie że przewoźnicy nie płacą odszkodowania w przypadku uszkodzenia towarów wyłączonych z transportu (jak telewizorów), ale myślę że to i tak nic nie
  • Odpowiedz