Wpis z mikrobloga

Byłem dziś w Biedrze, od dłuższego czasu ciekawiły mnie "czekoladki" Jeżyki Kulki więc kupiłem i daje TL;DR:

NIE WARTO, NIE KUPUJCIE TEGO.

Pierwsze co misie rzuciło w oczy to że każda kulka jest pakowana osobno, szanuję takie rozwiązanie szczególnie w krytycznych momentach kiedy się z kimś dzielimy, wtedy nikt nie dotyka nie maca łapami tego co później jemy jak wkłada rękę do opakowania. W środku znajduje się właściwy produkt, jednak nazwa nieco wprowadza w błąd, bo kulki to nie kulki i nie są okrągłe a płaskie na spodzie, tak jak zazwyczaj czekoladki w bombonierkach. Niestety proces produkcyjny nie został odpowiednio dopracowany i ta krawędź mocno psuje estetykę.

Co do smaku, pierwsze co się rzuca na język to przeciętnej jakości czekolada, wydaje misie że w oryginalnych Jeżykach jest lepsza. poza tym to z wierzchu to nie orzeszki a posypka która ma chrupać w ryju, sama posypka smakuje jak coś pomiędzy ciastkiem a cukrem. W środku masa trudna do określenia, jakby jogurtowo waniliowa, albo #!$%@? wie co to ale smakuje słabo 2/10. W samym środku znajdziemy troszeczkę całkiem smacznego karmelu o odpowiedniej konsystencji i to jedyny plus w smaku tego produktu. Oczywiście inżynierzy zadbali o ogól doznań, jest chrupanie, rozpływanie się i tak dalej, ale sam smak daje dużo do życzenia. Produkt "Jeżyki Coolki" oceniam rzetelnie na 3/10 i nie polecam szczególnie za te pieniądze, zapłaciłem chyba 8.99 za 140g. Normalne klasyczne Jeżyki są wybitnie smaczne (imo 8/10) i przyjemne w konsumpcji, duuuużo lepsze niż te "kulki", a można za te same pieniądze kupić dwie paczki klasycznych i właśnie to warto robić (jedno opakowanie Jeżyki Classic też chyba waży 140g).

#recenzja #slodycze #jedzenie #przemyslenia #protip #przestroga #biedronka
MlCHAU - Byłem dziś w Biedrze, od dłuższego czasu ciekawiły mnie "czekoladki" Jeżyki ...

źródło: jezyki_kulki

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@MlCHAU: a mi bardzo smakowały, właśnie konsystencja mega na plus. Trochę faktycznie zasładza ryja, ale to dla mnie plus bo zjem dwa i mam dosc a te ciastki to mogę wszystkie zjeść na raz XD
  • Odpowiedz