Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki! Postanowiłem przesiąść się z leciwego D3200 na pełną klatkę. Z racji tego, że budżet trochę ograniczony lubię fotografować krajobrazy wybór padł na D750, oczywiście używka. Ceny są zróżnicowane. Ile realnie wytrzymuje migawka w tych modelach? Wiem też, że była wadliwa seria i sprawdzam na stronie Nikona czy dany model powinien być objęty akcją serwisową. Czy 100-150 tys. mignięć to już sporo czy aparat da jeszcze radę? Ja z kolei też nie cykam nałogowo I hurtowymi ilościami. Planuje do tego zakup Sigmy 10-20 na start, a w późniejszym czasie Nikkora 24-70. Nie rozważam w ogóle zakup bez lustra ze względu na ceny oraz ograniczoną ilość szkieł.
#fotografia #nikon
  • 3
@FakeAccount_ nigdy nie wiesz kiedy padnie, ja mam np 2xd610 też z migawką na 150k, jedna padła przy 140, druga ma 180k napykane i nie widzę zmęczenia.

Nie wiem czy warto pchać się w nikkora 24-70, tamron G2 jest świetny i przypuszczam, że jednak tańszy.
Nie wiem o którym modelu sigmy piszesz, ale miałem 10-20 3.5-4 (czy jakość tak) i była cieńka. Do krajobrazu może i Ci sie przyda, ale ogólnie to
@tryb_graficzny: Z tego co widzę to Tamron jest nawet droższy od tego Nikkora. Ja miałem okazję porobić trochę zdjęć na wyjeździe tą Sigma i byłem zadowolony. Co innego ewentualnie polecasz do krajobrazów? Zależy mi na czymś w okolicy 10-20, bo dużo ładnych miejsc można uchwycić tak szerokim kadrem
@FakeAccount_ nie mam nic do polecania, ja landszaftów nie robiłem, potrzebowałem czegoś szerokiego do sportu (kładłem aparat za bramką i wyzwalam zdalnie jak akcja była. Później wymieniłem na jakiegoś antycznego Zenitara 8mm fisheye, ale jak skończyłem z repo sportowym to sprzedałem i zostałem z tamronem, który jest szybki i celny.