Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Jak ja słyszę że Polska jest w stanie się obronić prowizoryczną armią z lapanki to moja reakcja to jedno wielkie XD.

Jak zapytałem się o opinie znajomych jarających się militarystyką to o mało nie popłakali się ze śmiechu. Jeden nawet stwierdził że jak ktoś chce Polską armie oprzeć na "Żołnierzach" z łapanki to równie dobrze mógłby od razu pójsć do putina i oddać mu całą Polske bo na jedno wyjdzie.
LegendarnyOdkurzacz - #obowiazkowecwiczeniawojskowe 
Jak ja słyszę że Polska jest w s...

źródło: Juz pedze umierac za psi chuj

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@LegendarnyOdkurzacz: Ty się śmiejesz, a tymczasem są ludzie którzy rzeczywiście tak myślą. Przykład to choćby ci piszący na portalu Defence24.
Poza tym jakoś politycy wychodzą właśnie z takiego założenia. I co w związku z tym?
  • Odpowiedz
@LegendarnyOdkurzacz: trochę #!$%@?
oczywiście, w czasach pokoju taka formacja jak zasadnicza służba wojskowa nie ma prawa bytu i jest jedynie stratą czasu
ostatnie długie lata pokoju pokazały nam, że nie trzeba się starać o podstawowe prawa, ale jak by faktycznie nastąpiły jakieś wydarzenia, które wymagały by od nas reakcji w postaci werbowania ludzi do armii, to wierzę, że miało by to ręce i nogi
co innego teoretyzować o wojnie a co
  • Odpowiedz
@Elev: Ty, a może zamiast robić przymusowych łapanek do woja można by zbudować państwo z którego ludzie nie będą masowo wyjeżdżać i które będzie na tyle silne, że Rosja mająca sprzęt z 2 wojny światowej nie będzie myśleć o ataku na nas. Wiem, to szalona myśl w tym bandustanie xD
  • Odpowiedz
W wykonaniu naszych "orłów" to nie miałoby to rąk i nóg.


@LegendarnyOdkurzacz:

Pokazały nam, że nasza polityka zagraniczna, to jakiś żart.


@Aperitiff:
@GrimesZbrodniarz
jak zaczną sie prawdziwe problemy to mam nadzieje że te "orły" od razu uciekną z kraju, wtedy jest nadzieja, że znajdzie sie ktoś kto ma głowę na karku

To że nasza polityka zagraniczna to nieśmieszny żart, powinno już dać nam do myślenia, że w razie W, to
  • Odpowiedz
@Elev: Polska powinna od dawna mieć konkretne zaplecze technologii wojskowej. Wykształconych, utalentowanych ludzi nie brakuje. Gdybyśmy zamiast na socjal przeznaczali na obronność, między innymi rozwój technologii wojskowej jak i produkcja broni i pojazdów bojowych to mielibyśmy silną armie. Polska powinna mieć zaawansowaną technologicznie armie składajacą się z solidnie przygotowanych zawodowców którzy przechodzą rygorystyczny trening oraz posiadaja ścisłą diete która to ma zapewnić im niesamowita sprawność fizyczną jak i psychiczną, oddział który
  • Odpowiedz
@LegendarnyOdkurzacz: trochę utopia, nawet nie trochę
biorąc pod uwagę dzisiejsze spojrzenie na konflikty, to inwestycje powinny iśc przede wszystkim w sprzęt
drony, baterie, tarcze z automatu rozwalają konwencjonalną, znaną dotychczas gre wojenną
tak jak mówisz, nie ilość, ale jakość, tylko nie polegałbym w tym temacie na czynniku ludzkim
czy nas na to stać? to osobny temat

nadal- nawiązując do meritum sprawy, jeśli faktycznie kiedyś przyjdzie nam się mierzyć w konflikcie, to
  • Odpowiedz
@Elev: Poborówka to gówno i to udowodniła każda wojna na bliskim wschodzie w której brały udział wojska sojuszu. Mniejsze siły z dobrze zaopatrzonymi i wyszkolonymi żołnierzami, ze wsparciem wywiadu były w stanie dominować na całymi armiami bo pojedyncze oddziały żołnierzy z cywilizowanego kraju były w stanie rozbijać i wycinać całe posterunki biednej #!$%@? piechoty.

Prawda jest taka, że wojsko jest odbiciem ekonomii danego kraju. Takie USA wydaje na wojsko o wiele
  • Odpowiedz
Rosja pewnie wykona swój kilkudekadowy cykl, czyli po tym jak już podwinie ogon zacznie "wstawać z kolan", nastąpi ocieplenie stosunków z zachodem i wzrost PKB, a później rosyjska mentalność weźmie górę i znowu zacznie się straszenie wszystkich w regionie, następnie eskalacja i ponowne sprowadzenie do parteru xD


@GrimesZbrodniarz: Oby

jak mówiłem, byłem w poborówce i na prawdę, gorszego gówna to ciężko szukać
nadal : jeśli fkatycznie staniemy przed obliczem wojny, to
  • Odpowiedz
@Elev: W obliczu wojny, to my tutaj powinniśmy cicho siedzieć i się nie wyrywać nigdzie przed szereg, tylko czekać na reakcję NATO. Bo chyba jesteśmy członkiem NATO i nie jeden za wszystkich, a wszyscy za jednego, prawda? Wystarczy trzymać się treści poszczególnych artykułów i ich nie łamać.
  • Odpowiedz
W obliczu wojny, to my tutaj powinniśmy cicho siedzieć i się nie wyrywać nigdzie przed szereg, tylko czekać na reakcję NATO. Bo chyba jesteśmy członkiem NATO i jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, prawda? Wystarczy trzymać się treści poszczególnych artykułów i ich nie łamać.


@Aperitiff: pisałem o tym wcześniej, sojusze zawsze były, realne, paierowe, były do czasu jak któraś opcja nie miała lepszego interesu
NATO wydaje być się mocne i stabilne,
  • Odpowiedz
Elev: Masz bardzo romantyczną wizję. Szkoda że nie uwzględniasz w niej zdania samych mężczyzn.
Ktoś już tu nawet pisał na wykopie że w razie wojny sami zawodowcy by uciekali przed Rosjanami. Ty oczekujesz masowego zrywu przeciwko nim, a jedyny zryw jaki powinien być, to przeciwko decyzjom politycznym które mogą nas narazić na wojnę.
Gdyby wojna wybuchła, to wtedy całe NATO zostałoby zmuszone do walk, a nie sądzę by ludzie z Zachodu tego
  • Odpowiedz