Wpis z mikrobloga

iRobot Roomba i7+ -to działa. Krótka recenzja nowego użytkownika.
Nie lubię małosensownych gadżetów i takim małosensownym gadżetem była inna, tania, Roomba, którą kupiłem za ok. 1 tys. zł. Chociaż to jakoś tam odkurzało, to jednak efekt ogólny był zbyt marny, a "mopowanie" to jakieś nieporozumienie. Dziwne, że iRobot sprzedaje takie roboty pod własną marką, można się zrazić do marki po takim czymś.
Dlatego teraz mam Roombę i7+ ze stacją opróżniającą i generalnie jest to bardzo dobre. Mam wiele rzeczy, które otrzymały niemiecką nagrodę RedDot i ten robot też to ma. Uważam, że w większości przypadków, ta nagroda jest słusznie przyznana, tutaj także. To jeden z powodów dla których to kupiłem i było warto.

Główne zalety:
-twarde podłogi odkurza tak mocno jak kablowy odkurzacz (tam gdzie przejedzie)
-baza- nie trzeba opróżniać pojemnika, co jest mega fajne
-za każdym razem kończy cykl skutecznie i sam wraca do bazy (poprzedni raz na 20 odkurzań może)
-dojeżdża prawie wszędzie, uczy się i zazwyczaj dość dobrze nawiguje
-fajnie, że nie ma laserów, a inne systemy, lasery mogą być niezdrowe np. dla oczu ludzi i zwierząt domowych
-fajna aplikacja, dużo sensownych opcji, można tylko częsciowo sprzątać, wysłać do stref, można zakazać wjazdu do pewnych stref. Mało takich niepotrzebnych funkcji, o wiele lepsza niż do poprzedniego robota (mimo, że to ta sama aplikacja, tylko inne opcje).

Główne wady:
-Głośny
-Dość długo odkurza
-Wydatki typu nowy filtr czy worek w stacji (szkoda, że w ogóle jest worek, a nie pojemnik) są za częste, a ceny oryginałów za wysokie. Czyszczenie filtra powinno być rzadziej wymagane, chociaż dostęp jest łatwy i trwa to szybko
-Nawigacja, szczególnie, gdy jest ciemniej, powinna być jeszcze lepsza, a robot powinien dojeżdzać zawsze wszędzie. To jest na dobrym poziomie, ale powinno być super. Nie powinien też starać się za długo wjechać tam, gdzie nie wjedzie, np. na rurkę od suszarki do prania.
-Chociaż miało to być wyeliminowane to jednak czasem wkręcają się włosy w szczotki.
-Bateria powinna być większa.

Generalnie polecam tego robota, to naprawdę działa i naprawdę mega pomaga. To nie jest tylko ciekawy gadżet, ale działający i skuteczny sprzęt. Właściwie

#irobot #robotyka #roboty #roboty #robotysprzatajace #dom #mieszkanie #technologia #sztucznainteligencja #informatyka #ciekawostki
nowyjesttu - iRobot Roomba i7+ -to działa. Krótka recenzja nowego użytkownika.
Nie lu...

źródło: irobot-roomba-i7-i7558

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Akurat częste czyszczenie filtra to dla mnie plus, przynajmniej mam pewność, że dobrze przechwytuje pyłki i nie jest zatkany. Co do wkręcania włosów w szczotki to też wystarczy je na bieżąco czyścić.
  • Odpowiedz
  • 0
@dochodek: Nie mam, ale w tym Roborocku nie podoba mi się jedna szczotka główna, wydaje się jakby włosy mogły się w nią wplątywać akurat. W iRoobocie są dwie.

@Marti30 Tak, należy się update- włosy w szczotki główne prawie nigdy się nie wkręcają, nie licząc boków tych szczotek (nie widać tego od dołu (dopiero po wyjęciu modułu), ale to nie ma większego znaczenia. Generalnie bardzo dobrze pod tym względem. Co do czyszczenia
  • Odpowiedz