Wpis z mikrobloga

Oderwany od rzeczywistości Mentzen chce likwidować ministerstwo edukacji, bo przecież USA nie mają Ministerstwa Sportu i jakoś funkcjonuje. Na koniec zrównuje nauczycieli z piłkarzami xD Już teraz brakujących 20 000 tys. nauczycieli macie uzupełnić pewnie na własną rękę.

https://www.youtube.com/shorts/S2Fmk4VcFOQ

#bekazprawakow #polityka #polska #bekazlewactwa #konfederacja
  • 11
@Pulchra_feles: raz na rok i ślepej kurze trafi się ziarno. System edukacji jest anachroniczny - wszyscy wiedzą. Brak ujednoliconego programu to właściwie krok w stronę słynnej fińskiej edukacji, gdzie nauczyciel ma sporą autonomię w tym czego uczy, a fińska edukacja powszechnie uchodzi za cud pedagogiki. Natomiast oczywiście żenujące jest powtarzanie mitu, że "wszędzie jest tak, że lepsi dostają więcej"; każdy kto już miał z rynkiem pracy do czynienia wie że to
@prostychuop jakość nauczania jest adekwatna do wynagrodzenia. Obniżając wynagrodzenia, jakość nauczania również leci w dół. Obniżając wynagrodzenia poniżej kasjera w biedronce czy Lidlu gwarantujemy oglupienie społeczeństwa - co było celem PiSu w trakcie obecnej kadencji, w końcu głupim narodem łatwiej rządzić. Widać wyraźnie, że konfa im wturuje.

Czekam jeszcze argument z godzinami pracy przy tablicy i kontrowanie argumentu o przygotowaniu poza godzinami do prowadzenia zajęć nauczycielem WFu i mamy komplet szurostwa.
no chyba nie bardzo skoro brakuje nauczycieli

Jak na razie jest dobra, tylko pensje zbyt niskie, by skłonić większą ilość osób do pracy w tej dziedzinie.


@occisor: @Pulchra_feles: Mamy najwięcej nauczycieli w relacji do liczby uczniów w Europie, a wy #!$%@? że brakuje nauczycieli XD Nauczycieli nie brakuje, to pensum jest skandalicznie niskie (najniższe spośród wszystkich państw OECD).

Czekam jeszcze argument z godzinami pracy przy tablicy i kontrowanie argumentu o
@stdmat: wywal bzdury typu karta nauczyciela, wprowadźmy normalne godziny pracy który zarówno uwzględnia zajęcia jak i czas wymagany poza zajęciami. To jest rak tego systemu, że połowa godziny wypracowywanych przez nauczycieli to w praktyce ich "czas wolny", przez co przeciwnicy edukacji w jakiejkolwiek formie mają pożywkę. Generalnie biurokracja w polskim systemie edukacji prowadzi do tego, że średnia liczba godzin spędzanych przez nauczyciela na faktycznej pracy to 47h tygodniowo (zajęcia, przygotowanie się
liczba godzin spędzanych przez nauczyciela na faktycznej pracy to 47h tygodniowo


@d_garm: Czytałeś ten raport gdzie padła ta liczba? Ja czytałem. Oparty wyłącznie na ankietach nauczycieli. Jedno mnie tam mocno rozbawiło. Znalazłem ten raport ponownie więc, zacytuję:

"Wydawać by się mogło, że istnieje prosta zależność, każda godzina prowadzonej przez nauczyciela lekcji wymaga określonego, stałego nakładu pracy pozalekcyjnej. Stąd oczywista wydawałoby się, że im więcej godzin tablicowych, tym więcej czasu nauczyciele poświęcają