Wpis z mikrobloga

@appmstt: Głupszego rozwiązania to nie widziałem. Jak jeszcze zmywarka okey pod warunkiem, ze nie będzie przecieku i za jakiś czas nie okaże się, że się zepsuła, tak piekarnik tak wysoko to jakiś żart
  • Odpowiedz
Nie kombinuj, tylko rob klasycznie. Na blacie po środku zlew, z jednej strony zmywarka, a po drugiej piekarnik i nad nim plyta grzewcza/indukcja
  • Odpowiedz
@appmstt posrało ludzi z kombinowaniem jak się wyróżnić.
Zmywarka to woda. Woda to zawsze ryzyko. Raz ci wyleje i pół mebli do zmiany.
Nie mówiąc o ciężarze czy możliwości serwisowania (to woda).
Piekarnik na wysokości blatu to maks. Do piekarnika wsadzasz ciężkie rzeczy, często w oleju który może przekroczyć temperatury 200 stopni. Chwyt tego musi być pewny. To lepiej umieścić na podłodze.
Podobnie mikrofala jakby ktoś chciał. Tam się wkłada lżejsze rzeczy
  • Odpowiedz
  • 3
@appmstt to jest najlepsze rozwiązanie jakie może być. Baaaardzo sobie cenię zamontowaną wyżej zmywarke. Nie trzeba się tak schylać, a zmywarkę ładuje i rozładowuje codziennie. To jest bardzo dobre rozwiązanie
  • Odpowiedz
  • 1
A i nie kupuj z podnoszonym koszem. Ten kosz chodzi ciężko a co dopiero jak jest załadowany. To jest gówno marketingowe.
  • Odpowiedz
@appmstt z jednej strony spoko, bo zginąć się nie trzeba, ale nie widzę gdzie są szuflady i szafki na naczynia. Ja mam zmywarkę ustawioną tak, że stoję obok otwartej i sięgam do wszystkich szafek i szuflad z naczyniami, dzięki czemu szybko się ją rozładowuje.
  • Odpowiedz
@appmstt: Piekarnik na wysokości tej zmywarki się sprawdza. Ja mam tak zrobione, że potrawy mam wysokości tułowia, nie trzeba się schylać ani też wyciągać niczego z góry. Natomiast zmywarka to imo proszenie się kłopoty.
  • Odpowiedz
@appmstt: ciotka ma i jest zadowolona bardzo, sam bylem zdziwiony ale w sumie nie trzeba sie schylac i masz wglad na pieczenie non stop wiec spoko. nie słuchaj ludzi którzy na oczy to pierwszy raz widza
  • Odpowiedz
@appmstt: ja miałem piekarnik tak z metr nad ziemią i było to fajne ułatwienie, łatwiej zajrzec, coś włożyć itd.
Inna rzecz, że chyba nie robiłbym lodówki i piekarnika bezpośrednio po sąsiedzku.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: jeszcze nigdy nic nie #!$%@?łem, a normą jest u mnie pieczenie kilka kg mięsa na raz. To trzeba być łazją, fajtłapą i mieć cienkie witki, żeby takie rzeczy robić
  • Odpowiedz
@Wizun i masz piekarnik na 90 czy na 140 jak op proponuje?
Przecież po otwarciu piekarnika to trzeba cuda wyczyniać żeby wyjąć pełną brytfanne a mówię to jako koleś z bardzo długimi łapami
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: mam zamiar mieć. Co do wielkości nie myślałem o tym bo nie wiem jaki. W domu rodzinnym i we wszystkich wynajmowanych miałem na ziemi. U znajomego zobaczyłem na wysokości klatki i dla mnie genialne rozwiązanie.
  • Odpowiedz