Wpis z mikrobloga

Dziewczyna ze słynnego wideo na którym jest wywożona przez bojowników Hamasu wgłąb Palestyny


@Silvestre_Cucumeris: Ona służyła w IDF w Dywizji Gazy. Została wzięta do niewoli w bazie Kfar Azza. Więc de facto jest jeńcem wojennym i to w dodatku zgodnym z Konwencją Genewską. Oczywiście jeżeli nic jej nie zrobią.
edit: Przepraszam teraz spojrzałem to inna, myślałem że chodzi o tą z filmu wyprowadzaną z tego zdobycznego jeepa.
@Je22: obie strony nie grzeszą delikatnością. Mam nadzieje ze te panie które były żołnierzami IDF-u, będą traktowane zgodnie z Konwencją Genewską. A panie - cywile zostaną zwolnione. Niestety raczej to nie nastąpi i będą traktowane jako żywe tarcze.
@Thorkill: filmy latały, ale są usuwane. Jeden z nich przedstawiał rozebraną dziewczynę którą wozili na pace auta i opluwali jak zwierzęta. Na szczęscie dla niej była już zabita. A były też inne.
rozebraną dziewczynę którą wozili na pace auta i opluwali


@xxxmen: Obwozenie zwłok tej kobiety było obrzydliwe i barbarzyńskie. Ale sunnici lubią bezcześcić zwłoki. Widziałem to już wiele razy przy innych konfliktach zbrojnych.
Ale nie widziałem dotąd żadnego filmu na którym robiliby coś złego wziętym do niewoli kobietom. Oczywiście niewykluczone że to się stało gdy nikt nie filmował.