Wpis z mikrobloga

Czy drogi w lesie (nie mam tu na myśli dojazdów pożarowych) mogą być zarośnięte? nie chodzi o to, że trochę krzaków wystaje po bokach tylko np. są tak gęste zarośla, że nie sposób przejść, co najwyżej można się przeczołgać. Druga sprawa to powalone drzewa przez drogę, które leżą już sporo czasu, służby leśne nie powinny tego usunąć? I na końcu jeszcze kwestia rozjeżdżonych dróg przez sprzęt używany do wycinki i tak dalej, przecież niektórymi drogami po takich pracach nie da się nawet przejść. Czy nie powinno być to w jakiś sposób na koniec wyrównane lub naprawione?
Dziwne pytania zadałem, ale mam wrażenie, że w polskich lasach jedyne czym się leśnicy (nie mówię, że wszyscy) interesują to tylko gdzie coś można wyciąć, a cały ten burdel który potem zostaje, to leży tak latami i utrudnia przeciętnym ludziom korzystanie z tych naszych lasów.
#lasypanstwowe #lasy #lesnictwo #przyroda #pytaniedoeksperta #pytanie #problemypierwszegoswiata
  • 5
@pawelpaweld: absolutnie się z tym zgadzam, że las jest gospodarzem. Tylko ci co obecnie sprawują władzę nad lasem bezmyślnie wycinają nasze wspólne dobro, aby to wywozić do Chin. Dlatego uważam, że nie ma dobrego gospodarza który by stanął w obronie lasów.. Mam nadzieję, że ci co wydali polecenie wycinki staną przed sadem i powiedzą na czyje polecenie tak postępowali. A na nich wszystkich czeka cela+.