Wpis z mikrobloga

zestaw: ryzen 5 5600x, silentium pc supremo M2 550 80 plus gold, Asus tuf gaming b450 plus II, rx570 4gb
monitor: iiyama G-Master GB2470HSU 1920x1080

Znajomy sprzedaje MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB (grał, nie kopał xd) za 700 zł
Generalnie myślałem o rtx 3060ti (jakiejś nowej), nie zamierzam raczej zmieniać monitora dopoki bedzie sprawny, fhd mi wystarcza, czy jest sens dopłacać czy styknie ta używana - gram ostatnio sporadycznie i gdybym nie zaczął bawić się w #machinelearning to bym może nawet został przy obecnej karcie. Co sądzicie mireczki?
#pcmasterrace
  • 3
  • Odpowiedz
@maltir: przy machinelearning przydaje się więcej vram, nie jestem pewien, ale może zobacz jak 3060 12GB radzi sobie w twoich przypadkach użycia.
  • Odpowiedz
  • 1
@maltir tak rtx 3060 12GB, który czysto graficznie zdaje się nie jest szybszy od rtx 2070 widywałem nawet po 800 w najsłabszych wersjach, używki.

Oczywiście oferta fumfla też nie jest jakaś zła. Kwestia tylko czego tak naprawdę potrzebijesz
  • Odpowiedz
  • 1
@majk3l: @niexus dziękuję bardzo za opinie. Koniec końców chyba pójdę w stronę karty od kolegi - szczególnie że działa z tym zasilaczem, nawet już coś tam zaczyna trenować a do okazjonalnego grania w fhd powinna dać radę chyba jeszcze przez jakiś czas. Używki od znajomych osób póki co mi się opłacały ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze raz dziękuję za odzew!
  • Odpowiedz