Wpis z mikrobloga

@vitreux pocieszające jest to, że część problemów możesz przerzucić na tego Janusza prywaciarza. Ja mam o tyle gorzej, że jestem Januszem prywaciarzem od 25 lat i jestem załamany tym w jakim kierunku to wszystko poszło. Podwyżki dwa, trzy razy do roku, niemoc i niskie morale pracowników ze względu na wysokie ceny wszystkiego, ciągle rosnące wypłaty, na potęgę zamykające się firmy. To, że jako pracodawca nie jestem w stanie się rozwijać nie przeszkadza
@vitreux: Tak jak Ci @emilio-cosso napisał - żyj, pracuj, ucz się nowych rzeczy, idź na wybory. Nie daj sobie wejść na łeb negatywnym emocjom związanym z kwestiami które bezpośrednio Cię nie dotyczą na które masz wpływ w niewielkim stopniu, bo się zachowujesz jak "słynna" pani ze zdjęcia poniżej :P
Dietetyq - @vitreux: Tak jak Ci @emilio-cosso napisał - żyj, pracuj, ucz się nowych r...

źródło: maxresdefault

Pobierz
Niezależnie jaka partia uprawiałaby taką politykę, to mówienie drugiemu w oczy, że pada, kiedy w istocie sam na niego plujesz - to nie powinno przejść, nigdy, z ramienia polityka jakiejkolwiek partii. Kłamstwa, kłótnie, podziały nawet w obrębie rodziny. Cholernie to wszystko przykre.


@vitreux: Przecież to jest esencja polityki & wielkiego biznesu - liczy się tylko czysta siła i lewar jaki możesz wywierać na drugą stronę - żadnych emocji czy sentymentów, żadnych
@vitreux: Czyli klasyczne zafiksowanie polityczne co jest bezpośrednio celem tego "festiwalu kłamstw" bo chyba nie jesteś mi w stanie powiedzieć uczciwie, że ten festiwal jest jednostronny. Mówisz o festiwalu ale żalisz się na jedną kapelę i oczywiście rozumiem, że każdy może mieć swoje sympatie polityczne jak i tolerancję na konkretnego rodzaju propagandę i przekaz, który w sposób bardziej czy mniej subtelny funkcjonuje we wszystkich mediach tego kraju. Nie jestem tylko w
craftsman - @vitreux: Czyli klasyczne zafiksowanie polityczne co jest bezpośrednio ce...

źródło: 222

Pobierz
@Piskariota15: A nie prościej po prostu zlikwidować państwa, a zawód polityka usunąć? Bez względu na system, to oni zawsze szkodzą ludziom.

@vitreux Za ten stan nie odpowiada tylko elektorat, a społeczeństwo w całej ogólności.
Jaki zatem typ społeczeństwa byś wolał? Bo o tym przechodzeniu w Białoruś już słyszę od 2015, i jak na razie nic wielkiego się nie dzieje.
Nie martwi Cię bardziej to że ludzie wolą się zajmować głupotami, a
@bylem_zielonko: a nie zauważasz że władza w kraju to tylko jeden z elementów kształtujących naszą rzeczywistość? I nawet jeśli będzie lepsza niż obecna (o co nietrudno, ale też wiem że nie ma rzeczy niemożliwych dla nasze "klasy" politycznej) to dalej może przytrafić sie kolejny covid/wojna/atak kosmitów i znowu wszystko jebnie.
@vitreux: Mam to samo, jak myślę o tym że te #!$%@? mogą się utrzymać u władzy to robi mi się zajebiście przykro.

Po pierwsze dlatego, że to oznacza kolejne 4 lata plucia nam w mordy, robienia totalitaryzmu pod przykrywką demokracji i dążenia do tego żeby każdy w tym kraju chodził do kołchozu, szedł po robocie do Biedronki po piwo a w niedzielę do kościółka. Ten kraj już upadł dostatecznie nisko przez
@emilio-cosso Dokładnie, przecież to nie tak, że władza może zabrać Ci np możliwość aborcji.. Wcale nie wzrosły nam też raty kredytów i koszty życia nie urosły conajmniej dwukrotnie xD. Wy naprawdę myślicie, że Was te 8 lat PiSu nie dotknęło?
Od miesięcy nie było we mnie tyle smutku, złości i poczucia niemocy


@vitreux: zdecydowanie musisz poważnie zacząć myśleć nad zarządzaniem swoimi emocjami, nie ma nic dobrego w pozwalaniu żeby niekontrolowane czynniki zewnętrzne tak na ciebie wpływały. Polityka potrafi irytować, ale trzeba wypracować jakaś zdrową barierę. To mimo wszystko jedynie w 99% gra, iluzja, nic co istnieje materialnie i nas dotyka w sposób bezpośredni i na codzień, chyba że sami się postaramy
@vitreux: wyluzuj mordo. Po co się przejmować czymś na co nie masz wpływu? Ok masz 1 głos. Zagłosuj i co ma być to będzie. Jak PiS wygra to świat się nie skończy w poniedziałek, ani za rok, ani za 5. Tak samo jak wygra opozycja to dalej będziemy narzekać, tylko inaczej/mniej.
Chce mi się płakać na samą myśl o tym, że PiS mógłby ponownie wygrać wybory. Tak - mam 30 lat, o 7 zaczynam pracę i zamiast spać, powstrzymuję płacz widząc, jak to Państwo powoli przeobraża się w Białoruś.


@vitreux: xDDDDDDDDDDDDDDDD