Wpis z mikrobloga

Hamas morduje prawie 300 cywilów na festiwalu muzycznym - słuszne oburzenie społeczne, jest to obrzydliwa, nieakceptowalna zbrodnia w jakiejkolwiek cywilizacji zachodniej

Izrael stosując nazistowską retorykę o podludziach i odpowiedzialność zbiorową w odpowiedzi odcina 2 miliony ludzi od elektryczności, wody, żywności, lekarstw, co doprowadzi do niewyobrażalnej katastrofy humanitarnej a skala zabitych w wyniku tego działania będzie parędziesiąt razy wyższa niż podczas zbrodni Hamasu na festiwalowiczach - słuszna odpowiedź, "a co mieli zrobić", trzeba było nie atakować xD

Nie wiem ku*wa co mieli zrobić, ale odcinanie setek tysięcy dzieci czy starców od podstawowych potrzeb jest przeobrzydliwe i na coś takiego również nie powinno być zgody

#izrael #palestyna #wojna
JanuszKarierowicz - Hamas morduje prawie 300 cywilów na festiwalu muzycznym - słuszne...

źródło: Israeli-soldiers-and-Hamas

Pobierz
  • 22
@LazyInitializationException: ale ja nie chcę w moim domu kogokolwiek, pragnę tylko zwrócić uwagę na niewyobrażalną zbrodnię którą właśnie przeprowadza Izrael

Przypominam, że Hamas nawołuje do mordowania sojuszników USA, czyli Polaków też xD


Ale mordo ja to wiem, życzę terrorystom z Hamasu dwóch kulek między oczy od IDFu i wszystkim radykałom stamtąd również, ale tam masz nie tylko Hamas, zagłodzenie cywilów, dzieci, kobiet, mężczyzn którzy nie chcą się bawić w żadne wojny
@JanuszKarierowicz: Hamas od 70 lat testował sobie i opracował działania wewnatrz systemu w którym może sobie istnieć na wieki. Zajebią sobie ludzi, wyslą rakiety, a potem do tuneli cyk, i siedzą, a Żydzi jeszcze dodatkowo jak bombarduja to ostrzegają słynnym "pukaniem w dach".

Przez 70 lat opracowałbyś sobie bezbłędnie jak poruszać się w tym systemie i jak przeprowadzać akcje tak aby ten system wykorzystać przeciwko Izraelowi. Izrael nie robiąc nic radykalnego
@JanuszKarierowicz:

parędziesiąt razy wyższa niż podczas zbrodni Hamasu na festiwalowiczach


takie przeliczniki chyba nie działają na wojnie,

to nie bieganie z kalkulatorem i podliczanie czy jest po równo

przed atakiem Hamasu było 0* -> 300 cywilów
wiec skala zabitych jest setki, miliony razy wyższa

*albo wliczmy zastrzelonego chłopca z lipca to jest 1 -> 300 czyli trzysta razy więcej

to teraz Izrael ma już "prawo" aby skala zabitych byłą 300 razy
@JanuszKarierowicz: konflikt nie trwa od roku więc ostatnie zdarzenia nic nie zmieniają w sprawie, gdy państwa arabskie miały teoretyczną przewagę próbowały zniszczyć państwo Izrael dzisiaj rolę się odwróciły. Ktoś musi definitywnie ponieść klęskę aby w regionie zapanował względny spokój.
Wcale takie działania Izraela nie doprowadzą do jeszcze większej radykalizacji Palestyny i wzrostu poparcia dla Hamasu, wcale mordo xD


@JanuszKarierowicz: pamiętasz z historii akcję Wisła? Jedyny sposób na wygranie z partyzantką na danym terenie to "zniknięcie" ludności cywilnej. I chyba Izrael do tego dąży, tylko nie tak humanitarnie jak nasi przodkowie...
z terroryzmem nie da się wygrać jeżeli "zwykli" ludzie będą ich popierać/akceptować


@Dejwi996: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Dlatego za każdym razem gdy ktoś wspomniał o tym że napływ muzułmanów do Europy spowoduje wzrost zamachów to był wyzywany od islamofobów?