Wpis z mikrobloga

Syn lat 5 od kilku dni dopytuje o śmierć, gada o jakichś chmurkach i przechodzeniu na drugą stronę. Nie wiem skąd ten temat wyczarował, nie zapisałem gówniarza na religię do przedszkola, ale zdaje się, że młody się skapnął wyjątkowo szybko, że świat w którym żyje to gigantyczne hospicjum ze świeżym powietrzem.

#dzieci #filozofia
  • 71
  • Odpowiedz
@disinherited dzieci na początku życia jeszcze pamiętają coś czego ty nie pamiętasz. tak do 6-7 roku życia takie rozmowy pojawiają się: smierc, reinkarnacja, życie po drugiej stronie.
potem dziecko się uspołecznia i zapomina.
jest o tym nawet na pedagogice. wiec, nie jest to nic nadzwyczajnego, norma
  • Odpowiedz
@kazikonik o jejku, studiowałam 10 lat temu. może poszukaj pod hasłem myślenie magiczne u dzieci.
zapisze sobie ten temat i jak coś znajde to podeśle Ci na priv.
nie mam w głowie autorów czy tytułów książek, w których to czytałam ale tak jak mówię, jest to całkiem normalne.
ja np. do 6 r.z. pamiętałam ze szczegółami swoje poprzednie życie, co u moich rodziców wywoływało szok. jeździli ze mną po specjalistach. ale z
  • Odpowiedz
@Samowski nie do końca. z tego tematu mam obszerna wiedzę i to duzo wyjaśniania jeśli ktoś nie zna tematu. przychodzisz na ziemie zeby doświadczać, przed narodzinami wybierasz scenariusz życia jaki chcesz przeżyć i wybierasz rodzine, w której się rodzisz itp. dusze na ziemie przychodzą zeby doświadczać, przez kolejne życia zbierają kolejne doświadczenia aby dojść do doskonałości i już się nie odradzać.
co najważniejsze- czego człowiek nie rozumie, dusza chce doświadczać wszystkiego i
  • Odpowiedz
@disinherited: wiesz co robi twoje dziecko w czasie kiedy inne mają religię? Może tak jak u mojego na początku, wszystkie dzieci miały religię a moje siedziało w tej samej sali i się bawiło. Nie bylo opcji, żeby wszystkiego nie słyszało. Dopiero jak zrobiliśmy aferę, to ją wyprowadzali z sali do innej. Do tej pory te głupoty w głowie jej siedzą.
  • Odpowiedz