Wpis z mikrobloga

Czesc, od tygodnia mam zalozony aparat staly na gore. Ciekawi mnie jak to jest w praktyce z tym myciem zebow po kazdym posiłku. Ortodonta mi dał takie zalecenia i widze ze w necie wszyscy o tym pisza. Jednak zalezy mi na opinii praktykow. Lubie podjadac jakies bananki, serki, jogurciki czy popijac kawe i czy serio mam co godzine leciec myc ryj? Czy raczej to uzaleznic od uczucia czy cos pozostaje miedzy zamkami czy moze zmienic nawyki i zamienic podjadanie na napychanie sie do fulla 3x dziennie? Czy moze wystarczy wtedy 'przeleciec' góre od strony aparatu a dokladne mycie calej paszczy z irygatorem i nitkowaniem zostawic sobie na rano i wieczor?
#ortodoncja #stomatologia #zeby
  • 9
  • Odpowiedz
@zdzi: po 3 latach noszenia aparatu z myciem po każdym jedzeniu i piciu nie miałem ani jednego ubytku. W jakim stanie byłyby zęby gdybym tego nie robił? Nie wiem ale się domyślam.

Nie myłem tylko po piciu zwykłej wody.
  • Odpowiedz
@verd111: na mieście nic nie jadłem, w pracy lub na uczelni miałem szczoteczkę. Możesz mieć odwapnienie, które zobaczysz jak zdejmiesz. Możesz nie znaczy że masz.
  • Odpowiedz
@verd111: to znaczy:
- tam gdzie masz zamek to nic nie będzie
- jeśli masz założone pierścienie i jest mało kleju, albo ukruszył się i jest szczelina, to tam może pojawić się kolonia bakterii która w zetknięciu ze szkliwem zrobi Ci krater
- odwapnienie możesz mieć wokół zamka i za drutem, gdzie nie dociera szczoteczka

Jeśli masz nieprzyjemny zapach z ust, to gdzieś masz ognisko bakterii i może być ubytek.

Po
  • Odpowiedz
@verd111: nie, ortodonta to ma raczej w dupie i rzadko kiedy coś mówi, nawet jak w zębach są ogromne dziury i 5 cm złogi kamienia. Wielu ma na to kompletnie #!$%@? i potem ściągają aparat i się okazuje, że dwa zęby do usunięcia i pięć do kanałówki, a pozostałe dwadzieścia do leczenia. Ale za to proste ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Musisz chodzić na higienizacje i kontrole co
  • Odpowiedz