Wpis z mikrobloga

@Notabene: To była dosłownie jedna z najbardziej medialnych wojen zanim się Ukraina zaczęła. Na Wykopie były znaleziska z setkami wykopów o śmierci pojedynczego araba. Zapewniam cię że opinia publiczna nie miała tego w dupie. Jak na konflikt gdzie od 1947 zginęło 100 tys ludzi (mniej niż w Powstaniu Warszawskim) to był bardzo popularny.
  • Odpowiedz
@Notabene: Każda okupacja trwa do 50 lat, powiedział typ z kraju który zniknął na mapie na 123 lata, o miejscu gdzie żydzi osiedlają się od XIX wieku, a sam Tel Awiw powstał w 1909r. XD
Może jakby palestyńczycy zamiast mordowania na lewo i prawo zajęli się budowaniem uniwersytetów to nie trzeba by ich trzymać za mordy. Myślisz, że dlaczego ich bracia w wierze nawet u siebie nie chcą i zamykają granice?
  • Odpowiedz
@Notabene: To sobie porównaj teren palestyny zaproponowany w 1947(i zgadnij kto się na niego nie zgodził, bo uznał że spiknie ziomków i wymorduje tych drugich i za darmo zgarnie ich ziemie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)), a obecny i czym to niby się różni od rozbioru?
I czym dla typowego mieszkańca różni się rozbiór od okupacji, pajacu?
Masz ograniczone prawa, ciągła obecność wojska, punkty kontrolne, narzucanie praw. Też
  • Odpowiedz
@Notabene: W latach 1516–1918 Palestyna wchodziła w skład imperium osmańskiego, nie stanowiąc jednolitej jednostki administracyjnej. Zdobyta przez siły brytyjskie podczas pierwszej wojny światowej stała się w 1920 roku brytyjskim mandatem.

Później Arabowie nie potrafili się zorganizować i stworzyć państwowości. Izrael potrafił, zorganizował i stworzył państwo.

W 1947 r. ONZ przedstawił projekt podziału Palestyny na dwie części: żydowską i arabską[1], zakładający oddanie ponad połowy terytorium Palestyny państwu żydowskiemu (Izraelowi) oraz umiędzynarodowienie Jerozolimy.
  • Odpowiedz
@Notabene tamte wykopki już są na studiach, a teraz postują inni licealiści, którzy za 5 lat też będą na studiach, a wtedy będą postować licealiści, którzy właśnie poszli do komunii. Wszystko na miejscu, można się rozejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak Polska


@Notabene: Masz rację, twór taki jak Polska istnieje nie dzięki własnej woli i możliwości istnienia, a dzięki woli obcych mocarstw, Polska istnieje bo tak było dla nich korzystniej.
  • Odpowiedz