Wpis z mikrobloga

Komentarz do sytuacji związanej z rezygnacjami generałów.

"Za to że ten kretyn Błaszczak kompletnie zignorował całą strukturę dowodzenia i wstawił swojego przydupasa Kukułę do ręcznego sterowania całym Neonem powinien polecieć ze stołka. Kukuła, bierny, mierny ale pisowcom wierny, a który kompetencje to może ma na dowódcę warty przy magazynie gaci a nie na dowodzenie DORSZem (Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych) pokierował operacją tak, urwa, genialnie że dwa Herki poleciały jako lot wojskowy, ale Boeing leciał jako cywil(!). Więc Nicosia ACC która nie miała pojęcia jaki jest charakter lotu pokierowała ich do cywilnego korytarza.

W rezultacie na miejscu w Tel-Awiw Izraelczycy upchnęli ich na stojance gdzieś na boku i następnie olali, bo mieli większe problemy niż słuchanie tłumaczeń że "no nie mamy zgłoszonego planu lotu według MIL ERN ale my jesteśmy lotem wojskowym, serio!". W rezultacie B wrócił w 1/3 pusty wioząc z powrotem jakiś (uwaga) PIELGRZYMÓW którzy się 'szczęśliwie' napatoczyli ('szczęsliwie', bo była całkiem spora szansa że wróci pusty), podczas gdy oba C130 wracały upchane ludźmi po kokardkę. I następnie trzeba było organizować kolejny lot tego samego Boeinga (PLF120, 09/10/2023) żeby zabrać tych którzy zwyczajnie się nie zmieścili za pierwszym razem."

Myślę, że wszyscy już zdajemy sobie sprawę, że warto poświęcić chwilę czasu w niedzielę, pójść zagłosować tak, żeby ten cyrk pisowski w końcu się skończył. Jednak tutaj chodzi o naszą przyszłość, a jak nie ruszymy dupy z kanapy w niedzielę to nas emeryci przegłosują i będziemy się kolejne cztery lata męczyć.

#wybory #absurdypis #polityka #niebieskiepaski #rozowepaski #pis #katolicyzm
  • 4
  • Odpowiedz
@nith: Jakiś frustrat kolejny, udający że ma "źródła" w wojsku i wie o nim cokolwiek. Pełno ich na twitterze. Wielcy "obrońcy" WP, którzy przez 8 lat rządów PO, które rozpieprzało tą armię do spodu,siedzieli cichutko. Tak samo cichutko siedzieli jak raptem dwa lata temu przy okazji kryzysu na granicy z Białorusią, głowni politycy opozycji zaczęli wyzywać żołnierzy od "psów" i mówić że "hańbią mundur".
  • Odpowiedz
  • 0
@nith: Pasta z neta.

@Thorkill Nie mam źródła w wojsku

Update: tzn. mam źródlo w wojsku, ale moje źródło w wojsku nie mówi nic więcej niż to co można przeczytać w mediach i raczej unika rozmów o sytuacji w armii RP
  • Odpowiedz