Wpis z mikrobloga

Dlaczego jako 30-letni facet i przedsiębiorca zagłosuję na kogoś z Nowej Nadziei (Konfederacja). W kolejności od najważniejszego dla mnie punktu:

1) jako jedyna partia w polskim Sejmie sprzeciwiała się zamordyzmom covidowym, blokowaniu gospodarki, lockdownom, zakazowi wychodzenia ludzi do lasu i wprowadzaniu paszportów covidowych. Była także przeciwna drukowaniu pieniędzy na tarcze dla przedsiębiorców i na dodatki dla medyków - w myśl nieśmiertelnej maksymy, że socjalizm bohatersko zwalcza problemy, które sam stworzył zamykając gospodarkę. Tym samym jako pierwsza partia dostrzegała niebezpieczeństwa wysokiej inflacji związane z tymi działaniami. Nie głosowała za specustawami covidowymi i tym samym nie dołożyła ręki do 200 000 nadmiarowych zgonów.

2) jako jedyna partia była naprawdę antyimigrancka, była za budową muru, nie robiła sobie jaj z siatkami pod granicą, a pierwsze nieprawidłowości z PiSowskim handlem wizami nagłaśniała na początku roku. Kwestionowała sprowadzanie imigrantów z krajów trzeciego świata, by zaspokoić potrzeby dowozu jedzenia dla Polaków, gdyż uważała, że monolit kulturowy sprzyja poczuciu bezpieczeństwa znając wcześniejsze doświadczenia państw zachodnich.

3) jako jedyna partia (Nowa Nadzieja) w większości sprzeciwiała się programom socjalnym jak 500 i 800+, 13 i 14 emeryturom, bonom turystycznym, laptopom+, BK2%, prawom socjalnym dla Ukraińcom, które są i będą ogromnym obciążeniem dla Polaków w przyszłości.

4) bo ma sensowny program gospodarczy i gotowe projekty ustaw upraszczające i zmniejszające PIT, CIT i VAT zamieszczone na githubie, do których to można zgłaszać merytoryczne uwagi. Postuluje też dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.

5) bo jako jedna z nielicznych formacji nie chciała prowadzić romantycznej i usłużnej polityki zagranicznej w stosunku do Ukrainy, ale domagała się zadośćuczynienia (ekshumacja ofiar wołyńskich, potępienie banderyzmu) w czasie, w którym Ukraina była bardzo na Polskę zdana. Wypowiadała się też bardzo negatywnie w stosunku do kosztownych i proinflacyjnych systemów wierzeń w UE związanych z ekologią - takich jak: pakiet FIT for 55, handel emisjami, zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych czy dyrektywy budynkowe.

6) bo są najbardziej opozycyjni w stosunku do absolutnie tragicznych rządów PiSu, o czym świadczy brak zgodności z PiSem w głosowaniach ważnych (czyli np. bez głosowań o przerwę): https://demagog.org.pl/wypowiedzi/konfederacja-najrzadziej-glosuje-zgodnie-z-pis-sprawdzamy/
Więc prawdopodobieństwo przyszłej koalicji z PiSem jest najmniejsze, zwłaszcza, że TVP poświęciła Konfederacji do czasów okresu przedwyborczego najmniej czasu (0 minut) a ABW zamknęło stronę nczas powiązaną z Konfederacją. Dodatkowo wbrew buńczucznym zapowiedziom, nikt z Konfederacji nie przeszedł do PiSu, a z innych partii takie praktyki miały miejsce. Słabo jak na rzekomo przyszłego koalicjanta.

7) bo jako jedyni mają pomysły na reformę szkolnictwa i służby zdrowia (bony i uruchomienie mechanizmów konkurencyjności) inne niż dosypywanie coraz większych ilości pieniędzy do studni bez dna.

8) bo są przeciwni aborcji na życzenie, która spowoduje jeszcze większe problemy z rozwiązłością kobiet (i jeszcze więcej aborcji) i degradacją roli mężczyzny, który nie będzie miał nic do gadania w kwestii swojego dziecka (przy założeniu braku aborcji prawnej). Kobieta będzie mogła takie dziecko mężczyzny zabić lub takiego mężczyznę na 24 lata ubrać w alimenty - w alimenty nie tylko na dziecko, ale także na siebie. Pogorszy to już i tak złą sytuację mężczyzn na rynku matrymonialnym i będzie promować w dalszym ciągu hipergamię kobiet ( #przegryw ). W dłuższym oknie czasowym zaszkodzi to też samym kobietom. Btw. statystycznie połowa zabijanych dzieci to ludzie płci żeńskiej - o jakich więc prawach się mówi?

9) bo mają pomysły, które ostatecznie rozwiązują problemy ludzi w nieformalnych związkach takie jak zniesienia podatku od spadków i darowizn czy usprawnienie dostępu do informacji medycznych (słynne odwiedzanie się w szpitalach)

10) bo mam dość pożytecznych i płatnych trolli wykopowych, którzy normalnym ludziom spamują non stop jakieś niemerytoryczne bzdury o Konfederacji, o pewności że Bosak wierzy w złe anioły, Dziambor w króliki z wielkimi piersiami, a jakaś Grażynka z przedostatniego miejsca w okręgu piździszewskim w szkodliwość 5G, świadomie ignorując najważniejsze wymienione wyżej kwestie czy krytykę PiSu. I ten właśnie punkt zachęcił mnie do napisania tego posta, zwłaszcza, że swoim głosem nie będę popierał żadnego takiego kandydata.


#polityka #konfederacja #neuropa #lewica #pis #4konserwy #wybory #polska #covid19 #szczepienia #koronawirus #aferawizowa #gospodarka #ekonomia #ukraina #aborcja #kredyt2procent
  • 58
  • Odpowiedz
  • 0
jako jedyna partia chcą wpiierdalac psy


@vartan: chyba była taka jedna, co nie widziała w tym nic złego i Sośnierz, który stwierdził, że dla niego nie ma różnicy między psem a innym zwierzęciem, które jemy. Brak takich punktów w programie i innych głosów, więc mnie nie interesuje, bo nie głosuję na Sośnierza

jawnie wyjść z EU

Nieprawda. Słuchałem dziś Mentzena i Bosaka i oni są za pozostaniem EU i nie przewidują
  • Odpowiedz
  • 2
@Usmiech_Niebios tani argument? Dla was problem to maseczka, a nie jest problemem, że ktoś z gwałtu jest w ciąży. No spoko.
Szczęśliwie partia szurow ledwo co się łapie i będą dalej trzymać dziadka w sejmie, który będzie mówił, że seks z 12-latka jest ok. Poza tym nic nie zrobią i 4 latka przesiedza.
A, przepraszam. Koalicja z PiSem. To jednak coś zrobią.
Opozycja ich nie weźmie, to pewne, ale PiS dla władzy
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: tak, natomiast termin aborcji prawnej musi być <= terminowi legalnej aborcji (istnieje możliwość że brak wsparcia ojca przeważy szale czy zostawić czy nie). Pozostaje legalistyczne pytanie kto i jak ma kontrolować czy informacja o ciąży dotarła w terminie i tak dalej. Ale generalnie tak.
  • Odpowiedz
Dla was problem to maseczka, a nie jest problemem, że ktoś z gwałtu jest w ciąży. No spoko

Naprawdę? Po co kłamiesz na mój temat? Obie te rzeczy były problematyczne.
Czy często to robisz? Kłamiesz zamiast zapytać o zdanie?

A, przepraszam. Koalicja z PiSem. To jednak coś zrobią.

Od poprzednich wyborów to słyszę, na razie przeszła posłanka z lewicy. Ile pieniędzy postawiłeś na ową koalicję?

Opozycja ich nie weźmie, to pewne, ale
  • Odpowiedz
@ajron_men:
11) Bo po przeczytaniu wyjątków z afery FOZZ natrafiłem na informację, że wszystkie strony (w tym PC braci Kaczyńskich) czerpały korzyści z tejże afery. Wyrobiłem więc sobie dość mocny pogląd, że nie warto głosować na: (post)komunistów, (post)solidarnościowców i PSL (które jest spadkobiercą ZSL). Zostają więc: Konfederacja, PJJ albo Bezpartyjni Samorządowcy.
  • Odpowiedz
@ajron_men: nie musisz tłumaczyć, dlaczego glosujesz na Konfederację, bo spotka cię tu głównie hejt i wyśmiewanie. Trzymaj się swoich poglądów i tyle (jedyną pomoc jaká miałam w czasie tej rzekomej pandemii otrzymałam od lekarzy i prawników związanych w jakis sposób z Konfederacjá). Reszta lekarzy dzielnie pochowała się w swoich gabinetach przed pacjentami.
  • Odpowiedz
@ajron_men:

bo mają pomysły, które ostatecznie rozwiązują problemy ludzi w nieformalnych związkach

Nom, nierozwiązywalne małżeństwa załatwią sprawę ( ͡º ͜ʖ͡º)

jako jedna z nielicznych formacji nie chciała prowadzić romantycznej i usłużnej polityki zagranicznej w stosunku do Ukrainy

Bo jako jedyni chcieli prowadzić usłużna romantyczną politykę wobec Rosji ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)..⁠/⁠¯

najbardziej opozycyjni w stosunku do absolutnie tragicznych rządów PiSu

Dlatego mają stado PiSowców na swoich listach.
Reszta się
  • Odpowiedz
  • 0
Nom, nierozwiązywalne małżeństwa załatwią sprawę ( ͡º ͜ʖ͡º)


@BArtus: to dobrowolny postulat rozszerzający listę dostępnych opcji

Bo jako jedyni chcieli prowadzić usłużna romantyczną politykę wobec Rosji ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)..⁠/⁠¯


Od kiedy do dbałość przede wszystkim o swoje interesy narodowe jest usłużną polityką wobec innego państwa?

Dlatego mają stado PiSowców na swoich listach. Reszta się zgadza.


Dokładnie zero. Chyba, że mówisz o Siarkowskiej, która przeszła z Ziobrystów czy Derehajło,
  • Odpowiedz
  • 0
@ajron_men I dlatego pis wygra. Zamiast głosować na ich największego przeciwnika aby pozbyc się pisu to głosujecie na małe partie. Co ci da, że zagłosujesz na konfederację skoro pis i tak będzie mieć większość i dalej będzie robić co chce.
  • Odpowiedz
  • 0
Co ci da, że zagłosujesz na konfederację skoro pis i tak będzie mieć większość i dalej będzie robić co chce


@Altru: mam nadzieję, że większości nie będzie miał. Ja głosuję za czymś a nie przeciwko czemuś. A jak nie ma za czym głosować, to nie głosuję w ogóle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Usmiech_Niebios ja nie mam z tym problemu, mi ciąża nie grozi. Mnie stać na wyjazd. Ale tysiące panienek na wsi z ogarnięciem zerowym już nie. Mysle, że zdrowe dziecko to dość bardzo ważne i dla rodzica i dla społeczeństwa
  • Odpowiedz
jako jedyna partia była naprawdę antyimigrancka


@ajron_men: Przeicez Korwin na poaczaku był za wpuszczaniem imigrantów do Polski i chciał ich podrzucac pod granicę z Niemcami. Gdzie Niemcy zablokowaliby ja i zostalibysmy z emigrntami.

bo są najbardziej opozycyjni w stosunku do absolutnie tragicznych rządów PiSu, o czym świadczy brak zgodności z PiSem w głosowaniach ważnych


@ajron_men: Człowieku ten brak zgodnosci wynika m.innymi stad, że gdy nawet PIS jest przeciwny wiekszemu zamordyzmowi
  • Odpowiedz
@vartan: ważne i popieram liberalny dostęp do aborcji, oraz aborcje prawną.
Ale rzeczy ważnych jest dość dużo, więc nie jest to dla mnie główny czynnik na postawie którego będę głosował.
Na przykład ustawa "antyprzemocowa" i to jak partie głosowały nad nią w sejmie jest dla mnie ważniejsze.
  • Odpowiedz