Wpis z mikrobloga

Cóż za zaskoczenie, że GDA i PZN, czyli dwa historycznie najbardziej gospodarne polskie miasta, z ugruntowanymi tradycjami kupiectwa i przedsiębiorczości (halo, Konfiarze) oraz kontaktów handlowych z Zachodem, są za tą okropną "zlewaczałą" Platformą.

I podobnie, cóż za zaskoczenie, że najbardziej za prawactwem są: biedne Mazowsze wschodnie, gdzie palono bogatszych sąsiadów w stodolach, dzikie Bieszczady, Podkarpacie z rozpasanym klerem oraz Podhale z chciwymi Goralenvolk, co goovno spod siebie by zjedli, a za zniewagę zabili ;)))

#polityka #wybory #bekazpisu #bekazprawactwa #bekazkonfederacji #konfederacja #polska #heheszki #historia #pis #po #ko
nietak7 - Cóż za zaskoczenie, że GDA i PZN, czyli dwa historycznie najbardziej gospod...

źródło: 20231012_101200

Pobierz
  • 17
@nietak7 prawdziwy obraz dzbanów.
W obu miastach jest partyjna sitwa ktora rozwala miasta a dzbany glosują na tych pajacy.

Jaskowiak rozwalil Stare Miasto, Tormel rozwala Rynek już drugi rok bez zasad BHP - zaraz bedzie trzeci (za co byle Januszex dostałby masę kar) a Ci z uśmiechem na ustach idą głosować na PO "byle nie PiS"
  • 0
@ajron_men: dokładnie to chciałem podkreślić, dziękuję za wyeksponowanie różnicy między robieniem paneuropejskich interesów z holenderskimi i hanzeatyckimi kupcami, a obłupianiem Januszy z dutków za oscypki i zamęczaniem koni przez wożenie nimi Grażyn nad Morskie Oko :))) że już o wykopywaniu złotych zębów z mogił nie wspomnę xdd
@nietak7:Przynajmniej w trzech okręgach wyborczych, które kiedyś były antypisowskie, i w którym społeczeństwo nie jest bogoojczyźniane w taki wschodni sposób spokojnie sama PO mogłaby jeszcze ten pis brać, odbić, ale coś spowodowało, że tak nie jest, mimo że formalnie pis przegrywa tam z łączoną opozycją z kretesem, to jednak choćby minimalna przewaga samej PO to byłby pewien efekt psychologiczny.
dwa historycznie najbardziej gospodarne polskie miasta, z ugruntowanymi tradycjami kupiectwa


@nietak7: No z tymi miastami kupieckimi i ich historyczną polskoscią, to ja bym się tak nie rozpędzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tego nie wiem, aczkolwiek w tamtych rejonach raczej dużą rolę odgrywa ponoć specyficzny elektorat zagłębia miedziowego, czyli rzecz raczej dość jednostkowa, lokalna. Bardziej mnie zastanawiają te dwa okręgi wielkopolskie, które w większosći stanowią obszary dawnego zaboru pruskiego, czyli teoretycznie spojrzenie bardziej pragmatyczne i od dawna małe różnice cywilizacyjne między wsią, a miastami. Kiedyś prowincja tam to było raczej SLD-PSL, czyli w sumie tak samo jak miasta, bynajmniej nie z powodu jakiegoś wielkiego