Wpis z mikrobloga

Już w 1954 r. autorzy angielscy (Kekwik i Pawan) wykazali, że spadek wagi u otyłych jest proporcjonalny do niedoboru kalorii w diecie tylko wtedy, gdy stosunek głównych składników odżywczych (białka, tłuszczu, węglowodanów) pozostaje stały. Przy spożywaniu jednakowej ilości kalorii szybkość utraty wagi jest największa na diecie bogatotłuszczowej. Można jeść więcej kalorii i chudnąć. Można jeść mniej i tyć. Ci sami badacze wykazali, że otyli będący na zwykłej diecie mieszanej w dalszym ciągu tyli, chociaż dieta zawierała 2000 kcal, zaś wszyscy tracili na wadze, gdy podaż kalorii zwiększono do 2600 jednocześnie zamieniając dietę na bogatotłuszczowa. W badaniach naukowych udowodniono, że dieta bogatotłuszczowa nie może powodować otyłości, chorób serca i naczyń, jednocześnie powoduje niskie ciśnienie tętnicze krwi, niski poziom cholesterolu, brak zachorowań na miażdżycę i otyłość, bardzo wysoką wydolność fizyczną, nieznacznie zmniejszającą się z wiekiem. Uniemożliwia zachorowanie na cukrzycę i na choroby stawów

Jan Kwaśniewski
#keto #zdrowie #jedzenie
Ryneczek - >Już w 1954 r. autorzy angielscy (Kekwik i Pawan) wykazali, że spadek wagi...

źródło: kws

Pobierz
  • 22
@Ryneczek: czytałem kiedyś posty na forum optymalnych, ludzie na tej diecie ze stażem 10-15 lat mieli poważne problemy kardiologiczne, zaawansowane miażdżyce, zmiany nowotworowe, osteoporozę i szczytem ich osiągnięć sportowych było przekopanie ogródka.

A wszystkie takie problemy były kwestionowane odsuwaniem winy z diety: czy na pewno właściwe proporcje, może za mało smalcu/żółtka itd. Generalnie nie idźcie tą drogą i nie zalewajcie organizmu tłuszczami nasyconymi

kiedyś nawet było podsumowanie wszystkich takich problemów na
czytałem kiedyś posty na forum optymalnych, ludzie na tej diecie ze stażem 10-15 lat mieli poważne problemy kardiologiczne, zaawansowane miażdżyce, zmiany nowotworowe, osteoporozę i szczytem ich osiągnięć sportowych było przekopanie ogródka.


@ajron_men: skąd wiesz że to akurat dieta doprowadziła do tych chorób? Może te choroby zaczynały się rozwijać przed przejściem na tą dietę? Ludzie decydują się na drastyczne zmiany w żywieniu zazwyczaj dopiero gdy mają jakiś problem.
Czy jesteś w stanie
@kknbjd: podzieliłem się moimi obserwacjami sprzed 10 lat czytając różne fora dietetyczne jak np. dobradieta.pl Z tego co zapamiętałem było bardzo, ale to bardzo wiele przypadków ludzi relatywnie młodych 50-60 lat z dosyć zaawansowaną historią na diecie optymalnej (5-15 lat). Te przypadki były opisane w ich czasopiśmie, które się chyba zwało optymalni.
@ajron_men: chodzi o to że choroby kardiologiczne rozwijają się dziesiątkami lat, pytanie czy jesteś w stanie stwierdzić że to akurat te 5-15 lat na tej diecie do nich doprowadziło, czy może 45-55 lat na poprzedniej diecie?
No i pytanie ile to "bardzo, ale to bardzo dużo" znaczy? 50 przypadków opisanych w czasopiśmie będzie dawało wrażenia ogromnej liczby i częstotliwości takich przypadków na tej diecie. A to są choroby, na które w
@kknbjd: kilka linków które odnalazłem, część może nie działać:

Gradient zastawki rośnie w niesamowitym, rekordowym tempie, cukrzyca II i stwardnienie rozsiane nie przechodzi. Facet był kiedyś wysportowany i należał do składu narodowego w badmintonie:
http://pokazywarka.pl/jasta28j/

10 lat Diety "Optymalnej" i miażdżyca u zdrowego:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=224508#224508

Wieloletnia "optymalna" i miażdżyca i zgon:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=142631#142631

Dieta optymalna i zawały (dieta ustawiona przez lekarza optymalnego)
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=224570#224570

6 lat Diety "Optymalnej" i stan przedzawałowy:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=224581#224581

8 lat
@kknbjd: optymalni twierdzili, że ich dieta nie tylko zapobiega chorobom serca/rakowi ale też cofa te choroby, dziwnym trafem diety terapeutyczne są raczej jej odwrotnością.

Nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać, tak po prostu luźno chciałem się podzielić niegdyś odkrytym tematem. Smacznego!
forum vegie.pl @tomtom666 ale nie mogę znaleźć.


@ajron_men: bo forum zdjąłem parę lat temu, tylko boty ściągało.

Ale ogólnie rozmowa z tymi ludźmi to jak z jechowymi, mają swoje święte księgi dzięki którym mogą czuć się lepsi od innych, bo znają super hiper sekret, reszta ich nie obchodzi. Ego to najsilniejszy narkotyk.
spadek wagi u otyłych jest proporcjonalny do niedoboru kalorii w diecie tylko wtedy, gdy stosunek głównych składników odżywczych (białka, tłuszczu, węglowodanów) pozostaje stały. Przy spożywaniu jednakowej ilości kalorii szybkość utraty wagi jest największa na diecie bogatotłuszczowej.


@Ryneczek: ale jak to? Przecież specjaliści z Wykopowego Uniwersytetu Medycznego im. Chłopskiego Rozumu już dawno ogłosili, że jedyne co się liczy to ilość kalorii, nieważne co jesz, czy masz zaburzenia hormonalne, w jakim stanie jest
ogłosili, że jedyne co się liczy to ilość kalorii, nieważne co jesz


@kompek: będzie trudno, bo żeby się np najeść ogórkiem, to trzeba ich zjeść z 30 kg, dlatego obłożysz organizm ogromnym wysiłkiem, nieporównywalnym do 5 sadzonych jajek z plastrem karkówki ;)