Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś się zastanawia, czy głosować na KO czy TD, a martwi go rynek mieszkań i nie chce mieć go zrujnowanego, to wyborem jest tu niestety tylko TD.
KO planuje wprowadzić dopłatę 600 zł do wynajmu, która podniesie ceny mieszkań, oraz kredyt 0%, który zrobi jeszcze groszą rzecz niż kredyt 2% wprowadzonym przez PIS.

Najlepiej uwzględnia to lewica, chcąc zbijać podaż budowaniem mieszkań jak na zachodzie. Te 300k to dość mała liczba na tle tych państw. Najlepsze że oni nie chcą żadnych dopłat i niskich kredytów xDDD.

Konfy nie biorę pod uwagę ponieważ:
https://wykop.pl/wpis/73186265/calosciowa-synteza-krytyki-konfederacji-zebralem-t

#polska #polityka #4konserwy #neuropa
Pulchra_feles - Jeśli ktoś się zastanawia, czy głosować na KO czy TD, a martwi go ryn...

źródło: Zrzut-ekranu-679

Pobierz
  • 14
@Pulchra_feles: Znaczy jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy, to tutaj właściwie innego wyboru niż Lewica nie ma. Długo by opowiadać czemu propozycje Platformy w tym zakresie są bardzo złe. Można Lewicę lubić za coś, można też krytykować, natomiast akurat w tym konkretnym zakresie jako jedyni odrobili lekcję i rzetelnie się przygotowali - i myślę, ze co do tego nikt nie ma wątpliwości, wliczając ich krytyków. Proponują rozwiązanie wg modelu wiedeńskiego. Ono bardzo
Konfy nie biorę pod uwagę ponieważ:

https://wykop.pl/wpis/73186265/calosciowa-synteza-krytyki-konfederacji-zebralem-t


@Pulchra_feles: Dużo bzdur w tym wpisie, próbowałem na coś takiego wcześniej odpisywać, ale mój komentarz został skasowany z całym wpisem.

Pomysł na dobrowolny ZUS jest natomiast absurdalny i krytykowany nawet przez przedsiębiorców


To jest absurd. Tam nie wypowiadają się przedsiębiorcy, którzy w końcu mieliby wybór czy chcą odkładać na emeryturę w ZUSie czy gdziekolwiek indziej, ale ekonomiści pokroju Łukasza Kozłowskiego, którzy żyją z państwowego
@ajron_men: Proszę cię, jak masz odnosić się do wyrywków, to nie odnoś się wcale. Po to podałem inne krytyki ZuSu, żeby ująć do całościowo a nie chwytać się ochłapów. Opisałem też problem. Jak chcesz więcej źródeł albo wyjaśnienia czegoś to napisz konkrety xD Federacja Przedsiębiorców Polskich nie składa się z jednej osoby, żebyś tak ją sobie wyrywał. NIe odniosłeś się do powodów, dla których dobrowolny ZuS jest patologiczny, co w moim
Proszę cię, jak masz odnosić się do wyrywków, to nie odnoś się wcale.


@Pulchra_feles: odniosłem się do wyrywków, bo nie mam czasu ani ochoty studiować wszystkich linków i wpisów, a proste manipulacje w Twoim wpisie było łatwo znaleźć.

A w Twoim wpisie nie ma za bardzo krytyki są tylko przytoczone słowa Federacji Przedsiębiorców Polskich ustami członka rady nadzorczej ZUSu, to jest śmieszne. Oni tak działają na korzyść przedsiębiorców jak wielkie związki
Ale @ajron_men ja się bardzo cieszę, że mogę obalić wszystkie niezrozumiałe przez Ciebie rzeczy!

Oni tak działają na korzyść przedsiębiorców jak wielkie związki zawodowe na korzyść pracownika.


32 tys. przedsiębiorców, zatrudniających 2 mln pracowników chce być u nich zrzeszanych!.Każdy musi się osobno zapisać. To oczywiste, że część u nich na szczycie jest ekonomistami i prawnikami, żeby wszystko dla tych przedsiębiorców koordynować prawnie i ekonomicznie xD To specjaliści od przedsiębiorców w swoim ekonomicznym
32 tys. przedsiębiorców, zatrudniających 2 mln pracowników chce być u nich zrzeszanych


co to znaczy chce być zrzeszanych? W Polsce samych aktywnych JDG jest 4,3 mln a wszystkich działalności około 5 mln. Idź ich zapytaj czemu nie zrzeszyli się i czy chcą mieć dobrowolny ZUS. Wziąłeś do swoich tez największe firmy, które zatrudniają średnio 150 pracowników, dla których rzeczywiście 1500 zł miesięcznie to żaden wydatek, jako głos społeczeństwa i przedsiębiorców w sprawie
@ajron_men chłopie ale ja ci linkuje ekonomistów i prawników, specjalizujących się w sprawach dot. przedsiębiorstw, którzy wiedzą cokolwiek o konsekwencjach dla gospodarki.
Przepychać się muszę z wykopkiem bez żadnej specjalizacji, który chce demokratycznie załatwiać takie sprawy ekonomiczne bo biedni JDG xDDD

Nie wiem co ma minimalny ZUS do tego. On jest i tak duży oraz daje ogromne wpływy.

Dawałem ci link do filmu, który tłumaczy czemu nie jest piramidą. Czemu tak wyrywkowo
chłopie ale ja ci linkuje ekonomistów i prawników, specjalizujących się w sprawach dot. przedsiębiorstw, którzy wiedzą cokolwiek o konsekwencjach dla gospodarki.


Nie jestem dla Ciebie chłopem, możesz się tak zwracać do kolegów a nie do mnie.

Tak wiedzą, ze patrzą jednostronnie na cały obraz dobrowolności ZUSu przez pryzmat ZUSu a nie korzyści dla gospodarki związanej z odciążeniem JDG. Nie musisz stosować erystyki autorytetów, bo na mnie ona nie robi wrażenia, jeszcze używając