Wpis z mikrobloga

Drodzy,

Chciałem przypomnieć, że w niedzielę będą mieć miejsce wybory do Sejmu i Senatu RP. Nie uważam, żeby to były najważniejsze wybory w historii III RP, jak się słyszy w mediach, ale niemniej ważne niż któregkolwiek wcześniej.

Zachęcam każdego do głosowania, bo każdy głos jest na wagę złota. Możemy być też pewni, że nasi kochani emeryci ruszą tłumami do urn, żeby decydować o przyszłości nas młodych. Często jednocześnie nie rozumiejąc teraźniejszości.

Myślę, że większość z nas jest zmęczona rządzami PiS. Tymi 8 latami, które każdy z nas odczuł. Odczuli ci, którzy mają kredyty, odczuli ci, którzy prowadzą biznes, odczuliśmy wszyscy widząc ceny z sklepach i doświadczając coraz niższej jakości życia codziennego. To jest czas na zmianę i zachęcam wszystkich i każdego z was z osobna do poświęcenia chwili w niedzielę i zagłosowania. Wybór mamy, bo poza PiSem startuje jeszcze 5 innych komitetów:

Bezpartyjny Samorządowcy
Trzecia Droga
Nowa Lewica
Konfederacja
Koalicja Obywatelska

Zachęcam, żeby poświęcić te kilkanaście minut, przejrzeć programy partii i zdecydować zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem. Najważniejsze to nie zostać w niedzielę w domu i zdecydować jakie będą kolejne cztery lata.

Kończę ten post subiektwną oceną największych afer i przekrętów w ostatnich 8 latach w wykonaniu PiS.

1. Upolitycznienie TVP i 2 mld rocznie na telewizję
2. Policjanci pilnujący domu Kaczyńskiego opłacani z naszych podatków
3. Rekordowe pensja dla aniołków Glapińskiego
4. Posłanka PiS Anna Paluch wynajmująca mieszkanie socjalne za 120 zł miesięcznie
5. Afera respiratorowa ministra Szumowskiego
6. Kilkanaście rozbitych rządowych aut, w tym z udziałem Beaty Szydło
7. 70 mln zmarnowane na wybory kopertowe, które się nie odbyły
8. Były prokurator PRL-owski - Stanisław Piotrowicz mianowany sędzią Trybunału Kostytucyjnego
9. Działki i mieszkania kupowane i przepisywane na żonę Morawieckiego
10. Reasumocja głosowania przez marszałek Witek

Dorzuciłbym jeszcze tutaj aferę ze sprzedażą wiz sprzed kilku tygodni.
Oczywiście wysadzenie w komisariatu przez szefa policji i incydend z rosyjską rakietą pod Bydgoszczą.

Trzymajcie się twardo, udanego weekendu!

#wybory #absurdypis #polityka #niebieskiepaski #rozowepaski #pis #katolicyzm
Olo22 - Drodzy, 

Chciałem przypomnieć, że w niedzielę będą mieć miejsce wybory do Se...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz