Wpis z mikrobloga

@DeoLawson: no chyba że akurat doradcy zapomni się o ofercie lepszej dla klienta, ale za to z mniejszą prowizją
( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i odpada możliwość indywidualnych negocjacji
  • Odpowiedz
polecam nie korzystać z doradcy kredytowego tylko negocjować warunki bezpośrednio z bankami


@Leniek: te same rady dawano tym którzy brali kredyty na zerowych stópkach, bo co Ci da doradca? Po co ma doradzić stałe i dopłacać ( wtedy ) po 100-200 zł więcej do ratki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bank zawsze stawia warunki korzystne wyłącznie dla siebie. Z taką poradą możesz też wyskoczyć do tych co korzystają
  • Odpowiedz
Bank zawsze stawia warunki korzystne wyłącznie dla siebie


@SeriousDude: i doradca magicznie idzie do prezesa banku, sprzedaje mu lepiej na ucho naciąga sweter na łeb i bank daje lepsze warunki?

Jak ktoś nie ma pojęcia o zobowiązaniu które chce zaciągnąć to zrobi go beż mydła i bank i doradca jeśli tylko zechce.

Z ciekawości przy zaciąganiu hipoteki parę lat temu poszedłem i doradca najlepsze co był mi wstanie zaproponować to raty
  • Odpowiedz
@Leniek: Być może kiedyś rynek wyglądał inaczej, obecnie indywidualnych negocjacji praktycznie nie ma. Czasem wygląda to tak, że w banku wyrównują do oferty innego banku. W praktyce doradca się opłaca o ile to właśnie nie cep który podsuwa gorszą ofertę dla 500 zł więcej prowizji bo i tacy na rynku się zdarzają. Patologia, że banki godzą się na zapłacenie 2% prowizji doradcy zamiast dać tańszą ofertę w swojej placówce, ale niestety
  • Odpowiedz
@mariusz5891:
polecam @marcpol
Drugi kredyt biorę z jego posrednictwem, wszystko zdalnie, jak trzeba się spotkać to jest taka możliwość. Nigdy nie brałbym kredytu bez dobrego pośrednika patrząc na to ile razy banki popełniły jakieś drobne błędy podczas brania kredytu czy czegoś nie powiedzieli. Nie mówiac o tym że często pracownicy banku nie wiedzą co się dzieje, wprowadzają w błąd etc. Dobry doradca dużo ułatwia
  • Odpowiedz
@mariusz5891 nie słuchaj ludzi doradzających negocjowanie z bankami. dostaniesz taka sama ofertę, a będziesz się tylko #!$%@?ł sam z licznymi formalnosciami. ja korzystałem z lendi, to są ci od Marcina Iwucia i maja przedstawicieli w całej Polsce. polecam
  • Odpowiedz